У 2019 шахраї заробили близько 362 млн гривень на виманюванні грошей з карт.

Найпопулярнішими методами виявилися схеми, побудовані на соціальній інженерії, повідомила Українська асоціація міжбанківських платіжних систем ЕМА, пише Gazeta.ua.

Також вона розповіла, якими способами заробляли на картах українців.

Перший спосіб – соціальна інженерія або виманювання реквізитів карт, смс-паролів і т.д.

Застосовуючи ці схеми, шахраї телефонували потенційним жертвам і повідомляли про виграш або блокування картки. Пропонували свою допомогу, просили назвати конфіденційні дані про платіжну картку. В середньому виманювали близько 3400 гривень.

Також шахраї без відома жертви перевипускають їх сім-карти. Робили це для отримання доступу до банківських кодами і паролями безпеки. Для цього жертві могли дзвонити і навіть поповнювати рахунок. Потім шахраї зверталися до оператора, щоб замінити нібито втрачену сімку. Для цього вони називали номера телефонів, з яких здійснювалися дзвінки, і суму, на яку поповнили рахунок. Його ідентифікують як власника номера, і шулер отримає доступ до вашої сім-карти. І якщо до сімки прив’язана платіжна карта і онлайн-або мобільний-банкінг, шахраї можуть вкрасти з неї гроші або взяти онлайн-кредити.

Другий спосіб – шахрайство з банкоматами.

В топі найпростіший метод крадіжки – обманщики заклеюють слот для видачі купюр клейкою стрічкою. Люди йдуть, не дочекавшись грошей, втрачаючи близько 2 тисяч гривень. У 2019 зафіксували 193 таких випадки. Також шахраї застосовують пристрій, який зчитує дані з магнітної стрічки платіжної картки.

Іноді трапляються і фізичні атаки на банкомати – їх висаджують, викрадають або зламують.

Третій спосіб – крадіжка грошей при дистанційному банківському обслуговуванні. Кіберзлочинці зламують комп’ютери за допомогою спеціальних програм, отримують доступ до системи, збирають реквізити і крадуть гроші з рахунку.

І четвертий популярний спосіб – підробка і дублікат платіжних карт

Найчастіше це відбувається з картами, які оснащені тільки магнітною стрічкою. Картки з чіпом або безконтактні картки захищені набагато краще.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки грошей викрали інтернет-шахраї торік

Фахівці радять нікому не давати свої дані, не переходити по дивним посиланнях в смс-повідомленнях і на інтернет-сайтах і відразу блокувати карту, якщо є найменші підозри.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут