Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє.

Поради, як вберегтися від цього вірусного захворювання, а також у яких випадках варто бити на сполох – повідомили на сторінці Володимир-Волинського Центру первинної медико-санітарної допомоги у Фейсбук, – передає сайт Володимира-Волинського “Княжий Град”.

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.

Симптомами грипу є: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м’язах.

Викликати «швидку»  чи терміново звертатися безпосередньо до сімейного лікаря радять, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці.

«Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей: уникати скупчень людей, користуватися одноразовими масками при необхідності, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми, мати чисті руки, користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання», – інформують на сторінці амбулаторії.

Нагадаємо, у Володимирі-Волинському наразі не закриватимуть навчальні заклади на карантин, оскільки у цьому не має потреби

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут