Нерідко від втоми чи нудьги ми можемо “відключитись”. Ми не помічаємо, але трапляється так, що засинає всього лише частина мозку. Вчені, які досліджують незвичайні стани сну, пояснили, чому організм здатний екстрено засинати та як регулювати ці процеси, а головне, як не потрапити в аварію, заснувши за кермом на кілька секунд.

Про незвичайні стани сну написав Telegram канал Blue Arrakis, передає Канал24.

Важливість якісного сну тривалістю 7-8 годин на добу підтверджена науково. Нестача сну чи його відсутність не лише призводить до втоми, поганого самопочуття, а й підвищує ризик розвитку психозу, ожиріння, діабету другого типу, знижує імунітет та згубно впливає на усі функції організму: травлення, фертильність, когнітивні здібності.

Здається, що сплутати сон і неспання неможливо, втім науковці говорять про те, що мозок може дрімати тоді, коли ви цього не підозрюєте. Йдеться про мікросон і локальний сон.

Ми спимо частіше, ніж нам здається

Які процеси відбуваються в мозку, коли ми засинаємо? Він фактично “відключається”, тобто відділи мозку стають неактивними. Вчені записали електричну активність мозку під час сну і відстежили дельта-ритми – повільні хвилі з високою амплітудою.

Стан мікросну насправді відомий кожному – це відчуття, коли ви від втоми чи нудьги у вас повільно закриваються повіки, голова нахиляється вперед і ви різко оговтуєтесь та піймаєте голову, наче прокидаєтесь. Це і є мікросон! Зазвичай він триває від 0,5 до 15 секунд. Його підступність полягає в тому, що людина не підозрює, що засинає: їй здається, що вона просто відволіклася.

Втім, ЕЕГ – електроенцефалографія (метод графічної реєстрації процесів головного мозку) свідчить про те, що це саме сон, адже ритми мозку сповільнюються та знаходяться у тій же амплітуді, як під час сну.

https://24tv.ua/health/nezvichayni_stani_snu_yak_mi_spimo_navit_ne_zdogaduyuchis_pro_tse_n1270338

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут