Нинішній сезон грипу небезпечний для дітей. Їх 80% серед усіх госпіталізованих.

Про це інформує Укрінформ.

Поки світ напружено спостерігає за розвитком ситуації в Китаї, де на цей час коронавірус вбив 25 людей, а кількість хворих досягла 830, повернімося до ситуації з захворюваністю на «звичайний» грип в Україні. Одразу заспокоїмо – епідпоріг поки що не перевищено, але лікарі попереджують, що слід готуватися до підвищення захворюваності, традиційно, в лютому.

Утім, трагічні наслідки хвороби уже відчутні – за останніми даними Центру громадського здоров’я, з початку епідсезону станом на 22 січня 2020 року від ускладнень грипу померли 11 людей, а було госпіталізовано понад 67 тисяч людей, з яких майже 80% діти. У цілому ж на грип та ГРВІ перехворіло 6,2% населення України.

Але, зауважте, це ті, хто звернувся до лікаря. Детальніше про ситуацію щодо цьогорічного сезону грипу дізнавався Укрінформ.

Захворюваність низька, а щепилися від грипу на 44% більше людей

Нагадаємо, цього року, за даними ВООЗ, світом циркулюють аж чотири штами грипу: “Канзас” (А/H3N2), “Брісбен” (А/Н1N1), “Колорадо” (належить до гілки B/Victoria) і “Пхукет” (належить до гілки B/Yamagata). За результатами лабораторних обстежень, в Україні превалює штам “Брісбен”, якого ще не було в Україні раніше (вперше виділений в Австралії).

Основна група ризику цього штаму – це діти (як бачимо, вони складають 80% госпіталізованих), люди працездатного віку з хронічними захворюваннями (з діабетом, бронхіальною астмою, ожирінням, іншими патологіями) та вагітні. Тому саме цим групам потрібно в першу чергу робити щеплення від грипу.

Цього року вакцина коштує близько 250-350 гривень, але в приватних клініках щеплення може обійтися дорожче – до 600 гривень, оскільки процедура включає попередню консультацію з лікарем. Цього року Україна закупила вакцини проти грипу виробництва Франції (Санофі Пастер) та Кореї (Грін Кросс Корпорейшн).

Французька вакцина є чотирикомпонентною (тобто діє на 4 штами вірусів), а корейська – трикомпонентною. А тим часом медики постійно нагадують, що лише вакцинація залишається єдиним надійним способом профілактики грипу. І схоже, що все більше людей дослухаються до цих рекомендацій: якщо за весь епідсезон минулого року щеплення від грипу зробили 161,5 тисяча людей, то в цьому році лише до цього часу вакцинувалося вже 232 тисячі людей, що на 44% більше.

Іще одна оптимістична новина – інтенсивний показник захворюваності наразі на 14,8% менше аналогічного періоду минулого сезону.

“У цілому в більшості регіонів України активність грипу та ГРВІ зберігається на неепідемічних рівнях, за винятком Тернопільської області, де зареєстровано низьку епідемічну активність грипу та ГРВІ”, – йдеться у звіті Центру громадського здоров’я за минулий тиждень.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут