Китайські вчені встановили, що змії – ймовірне джерело спалаху нового коронавірусу в Китаї, який вбив вже 27 людей.

Про це йдеться у статті, опублікованій в Journal of Medical Virology, передає The Conversation, передає ТСН.

Китайська влада заявляла, що місце з якого розпочалося розповсюдження хвороби – ринок морепродуктів в місті Ухань. Втім окрім морепродуктів там продавалися м’ясо птиці, ослів, свиней, верблюдів, лисиці, борсука, щурів, їжаків та рептилій.

Зважаючи на те, що поки що невідомий жоден коронавірус, який би походив від водних істот, підозра лягла саме на інших тварин.

Схожі на новий вірус патогени часто походили від летючих мишей. Водночас автори роботи виявили, що частина нового вірусу в одному місці геному явно відрізнялася від своїх відомих “родичів”.

Вони припустили, що якась тварина могла стати проміжною ланкою між ними і людиною.

Учені відібрали зразки нового збудника хвороби у пацієнтів та порівняли їх з коронавірусами, виявленими у різних тварин-господарів. Проведене порівняння вказало на змій як проміжну ланку.

У дикій природі змії часто полюють на летючих мишей, тож вони могли підхопити вірус від них. Припускається, що згодом він мутував у їхньому тілі так, що зміг передатися людям. Втім сталося це не одразу – новий вірус з’явився близько двох років тому, встановили дослідники.

Також учені назвали два конкретних види, від яких міг передатися вірус – це крайт багатосмугий та китайська кобра. Обидва види продавалися на ринку в Ухані.

Водночас поки що залишається загадкою, як вірус міг адаптуватися і до теплокровних і до холоднокровних тварин.

Як пише Китайське інформаційне агентство “Сінь Хуа”, “короновірус” вже забрав життя 27 людей. У Китаї повністю закриті і блоковані військами 13 міст, у тому числі – У-Хань. Кажуть, вірус-мутант спровокували змії, яких їдять у Китаї. Інкубаційний період триває 12 днів, тому ніхто не знає, чи хвора людина. А за підрахунками – інфіковано близько 10 тисяч людей. Вірус вже увірвався до США, Лондона, Арабських Еміратів.

Змії – джерело зараження людей смертельним коронавірусом в Китаї, – учені

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут