Уряд хоче віддати «Укрзалізницю» найбільшому німецькому залізничному оператору Deutsche Bahn в управління на 10 років, заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час українського сніданку на Міжнародному економічному форумі в Давосі, пише УНІАН.

Вчора було підписано Меморандум з Deutsche Bahn. Так, ми хочемо віддати німцям на 10 років в управління залізницю. Ми пов’язуємо з цим дуже важливим рішенням не тільки частку інфраструктурної одиниці. Це екосистемне рішення, яке має показати, що Україна безпрецедентно відкрита”, – сказав він.

За його словами, офіційні документи ще мають бути підписані, але політичне рішення з цього питання вже ухвалене.

Як повідомляв УНІАН, 22 січня Міністерство інфраструктури України і найбільший залізничний оператор Німеччини Deutsche Bahn підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає надання послуг з реформування управлінських механізмів державної компанії «Укрзалізниця».

За словами Гончарука, співпраця не передбачає втрату контролю держави над компанією, оскільки німецькі фахівці працюватимуть над реформуванням управлінських механізмів «Укрзалізниці».

2 вересня минулого року президент України Володимир Зеленський під час спільної наради за участю депутатів і правоохоронних органів дав розпорядження Кабінету міністрів до кінця 2019 року підготувати план реструктуризації «Укрзалізниці» з метою підвищення прозорості та ефективності її діяльності. Відповідальними за підготовку плану він призначив прем’єр-міністра Олексія Гончарука і міністра інфраструктури Владислава Криклія.

Довідка УНІАН. “Укрзалізниця” – акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить до переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації. Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, що здійснюються усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця посідає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут