21 січня у КП “Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання” відбулася презентація відділення гемодіалізу, на якій були присутні міський голова Петро Саганюк та народний депутат України Ігор Гузь.

Відділення, оснащене сучасним медичним обладнанням, дасть змогу проводити сеанси гемодіалізу для хворих із Володимира-Волинського та району. Віднині цим пацієнтам вже не потрібно їздити у сусідні міста для проходження життєво необхідних процедур, повідомляють на сайті Володимира-Волинського.

Тривалість процедури гемодіалізу залежить від самого пацієнта, складності випадку, та в середньому вона займає 4 години.  Під час сеансу із крові пацієнта забираються токсичні речовини, ‒ розповів в.о. головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук. Встановлені сучасні машини можуть надати весь спектр діалізної терапії.

У відділенні за кошти місцевого бюджету зробили капітальний ремонт. На ці витрати спрямували понад 800 тисяч гривень. Крім палат для хворих, тут є санвузол, сестринська та технічне приміщення. В головній палаті, де вже стоять 4 новенькі апарати “штучної нирки” загальною вартістю понад 4 мільйони гривень, все готове для прийому пацієнтів.

Відділення працюватиме 6 днів на тиждень. Медики, що опікуються хворими на ниркову недостатність, пройшли необхідне стажування. У їх підготовці допомогли ковельські лікарі, а особливо керівник Ковельського МТМО Олег Самчук. Сьогодні у штаті є 5 працівників.

Варто зазначити, що відкриття нового відділення гемодіалізу – це велика заслуга начальника відділу з питань охорони здоров’я виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Тетяни Ващук та працівників ТОВ “Лізоформ-Белко-Медтронік”

Для довідки:

Гемодіаліз – це застосування апарату “штучна нирка” для позаниркового очищення організму від азотистих шлаків. Лікування дає можливість продовжити життя хворим, значній частині з них повернути працездатність.

                  

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут