Чоловік, якому у Ковельській районній лікарні пересадили серце почувається добре, після трансплантації повністю відновився і готується до виписки.

Про це розповів директор Інституту серця МОЗ України, кардіохірург Борис Тодуров в сюжеті на його сторінці у фейсбуці, передає Волинь24.

Два-три кілометри щодя територією лікарні проходить Василь Міговка, якому у Ковельській райлікарні зробили операцію з пересадки серця.

Чоловік розбиває дистанцію на чотири прогулянки, каже так приписали лікарі, щоб тренувати пересаджене серце. Чоловік радіє, бо до операції сидів в хаті і не міг нічого робити.

Розповідає була велика задишка, а зараз почувається значно ліпше, аніж до операції. За хвилину і 20 секукд долає 32 сходинки.

Крім хотьби пан Василь мусить щодня приймати ліки– імунодепресанти, щоб тіло не відторгнуло чужорідний орган і серце прижилося.

Те, що воно чуже, чоловік каже не відчуває. Тільки от плакати почав, коли бокс дивився. Зізнається, не сподівався такого від себе і припускає, що сентиментальність йому передалася від попереднього власника серця.

“Не було ніколи в житті, щоб сльози самі йшли”, – каже чоловік.

А ще в чоловіка з’явилася нова мрія життя – знайти рідних донора, аби подякувати їм. Додому на рідне Закарпаття поїде пацієнт вже через декілька тижнів. Йому 56 років. Має п’ятеро дітей, десятеро онуків та чотири правнуки. На виписку до лікарні має з’їхатися уся родина.

«Хотілося б ще праправнуків побачити – років 20 протягнути», – каже Василь Міговка.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут