Австралійський банк оцінив прямі збитки країни від лісових пожеж в $3,5 млрд. Як вказують експерти банку, незастраховані втрати, які потребують державної компенсації, «приблизно вдвічі перевищують застраховані».

Прямі збитки економіки Австралії після лісових пожеж складуть близько $3,5 млрд. Такий прогноз оприлюднила у понеділок одна з найбільших фінансово-кредитних організацій Австралії — банк Westpac.

«Станом на 10 січня [в страхові компанії Австралії] було подано 10,55 тис. позовів з загальної застрахованої вартістю близько 939 млн австралійських доларів ($645,6 млн)», — йдеться в повідомленні. Як вказують експерти банку у своєму прогнозі, незастраховані втрати, які потребують державної компенсації, «приблизно вдвічі перевищують застраховані». Таким чином, з урахуванням уже виділених владою 2 млрд австралійських доларів ($1,4 млрд) «загальна вартість катастрофи сьогодні, ймовірно, складе близько 5 млрд австралійських доларів ($3,54 млрд)».

Як відзначають експерти Westpac, пожежі, торкнулися одні з найбільш густонаселених районів континенту, надали вкрай негативний ефект на сільське господарство. Фермери були змушені забити тисячі голів худоби, руйнування електростанцій торкнулося молочне виробництво, а ряд виноградників опинився в зоні активних пожеж і був знищений. Відновлення цих потужностей вимагатиме значних фінансових вкладень і часу.

Однак, як вказано у прогнозі, найбільшої шкоди слід чекати в туристичній галузі країни.

«Широке висвітлення пожеж у світових ЗМІ, забруднення димом повітря в Канберрі, Сіднеї і Мельбурні, ймовірно, матимуть значний вплив на імідж Австралії як місця для відпочинку та скоротять туристичний потік в країну», — вважають експерти банку.

Економічні витрати впливу диму і забруднень на здоров’я людей складніше піддаються кількісній оцінці, але вони також можуть бути значними, відзначають в Westpac.

Масштабні лісові пожежі почалися на східному узбережжі Австралії в середині жовтня минулого року. Вогнем були охоплені значні території на південному сході континенту в штатах Новий Південний Уельс і Вікторія, кілька регіонів на південному узбережжі. В результаті пожеж на континенті загинули 26 осіб, у тому числі п’ятеро пожежників, знищено понад 8,5 млн гектарів лісу, близько 3 тис. житлових будинків і понад 6 тис. адміністративних і господарських будівель. За даними австралійських вчених, у результаті пожеж загинули більше 1 млрд тварин

https://cikavosti.com/zbitok-vid-pojej-v-avstralii-stanovitime-3-5-miliarda-dolariv/#hcq=tvEWONr

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут