Українці зможуть користуватися послугами інтернету під час польоту, навіть коли перебуватимуть на борту літаків. Таке рішення прийняли під час засідання Кабінету Міністрів.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на своїй сторінці у Telegram.

Є кілька методів, щоб забезпечити інтернет у літаках:

  • Це може бути технологія Air-to-Ground. На землі встановлюють базові станції (можна використовувати існуючі вишки операторів). А на літаку розміщують антену та модем.
  • Ще один варіант – супутниковий інтернет. Є кілька різних супутникових провайдерів, що надають доступ до інтернету для пасажирів літаків.

Як це працюватиме в Україні

Гончарук не уточнив як саме запрацює послуга. Та можемо припустити, що оберуть перший варіант. Як відомо, навесні 2019 року уряд доручив Державному космічному агентству використовувати радіолокаційну станцію 5Н86 “Дніпро” в Мукачевому аби забезпечити доступ до інтернету в літаках.

У пояснювальній записці вказали, що йдеться про впровадження технології ESOMPs (супутниковий радіозв’язок з використанням наземних станцій на рухомих платформах) і доступу до інтернету в літаках.

Інтернет в літаках МАУ

Ймовірно, незабаром послуга стане доступною для пасажирів авіакомпанії МАУ. Ще у лютому 2019 року у компанії заявляли, що їхні літаки Boeing 777-200ER технічно готові до запуску Wi-Fi на борту.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут