Парламентарії хочуть підняти штрафи і змінити розмітку заборони зупинки на дорогах. Уже зареєстрували проєкт закону №2628 авторства депутатів від “Слуги народу”.

“Правила дорожнього руху забороняють зупинку і стоянку в зоні 10 метрів від перехресть, пішохідних переходів, зупинок і місць, де дозволено зупинятися водіям з інвалідністю. Штраф за порушення заборони – 510 грн. Такий штраф не стримує водіїв. Але є ще більша проблема – поліція часто не фіксує такі порушення, якщо не брати Київ, тому що і для них це занадто “дрібно”, – прокоментував юрист Юрій Грек, пише Gazeta.ua. з посиланням на segodnya.ua.

Крім того, поліція часто не може довести факт порушення, бо складно довести, на якій відстані, наприклад, від перехрестя знаходиться машина.

“Як показує судова практика, застосування працівниками поліції підручних засобів вимірювальної техніки (рулетка) або фіксування на камеру “незначної” відстані від транспортного засобу до перехрестя не знаходять підтримки в судах при оскарженні порушниками постанов. В результаті велика кількість постанов скасовується, і порушники фактично залишаються без відповідальності”, – зазначають автори законопроекту в пояснювальній записці.

Штраф за стоянку в забороненому місці хочуть підвищити до 3,4 тис. грн. А за стоянку на місцях для водіїв з інвалідністю або неправомірне використання знака на машині “водій з інвалідністю” пропонують штраф у 34 тис. грн.

З цієї суми 70% буде йти в місцеві бюджети на установку знаків і нанесення розмітки. При цьому розмітку теж хочуть змінити, бо суцільна жовта лінія мало виділяється на дорозі. Тому розмітку зроблять більш контрастною за розміром, формою і кольором.

Фіксація і доказ факту порушення правил зупинки будуть зводитися до фото автомобіля з різних ракурсів. Також законопроект допускає використання камер відеоспостереження як доказ.

“На жаль, водії не хочуть розуміти, що зупинка поруч з пішохідним переходом значно обмежує огляд для пішохода і для машин, які рухаються по дорозі. Тому що водій на дорозі буде бачити припарковану машину, а людину, яка починає переходити дорогу – ні. Також і пішоходу. Можливо, знаючи, що розмір штрафу немаленький, водії не ризикуватимуть своїм гаманцем, якщо не чужими життями”, – зазначає Юрій Грек.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут