Підліткам дозволять самостійно укладати і виконувати договори, пов’язані з медичним обслуговуванням. Самостійними, за підказкою ООН, можна вважати дітей вже з 10 років, пише Закон і бізнес.

Відповідний проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров’я» (№2684) внесено до Верховної Ради.

Зміни в законодавстві обумовлені Глобальною статегією охорони здоров’я жінок і дітей з метою порятунку життів та підвищення добробуту, яка була представлена Генеральним секретарем ООН.

Намагаючись адаптувати вітчизняне законодавство до світових стандартів народні депутати запропонували вирішити всі проблеми введенням нового терміну – підліток. Ними вважатимуться діти, у віці від 10 до 18 років. Якщо зміни будуть підтримані парламентом – неповнолітні отримають можливість самостійно укладати будь-які правочини щодо медичного обслуговування. А також – відмовлятись від отримання медичної допомоги та будь-якого втручання.

Автори законопроекту вважають, що таким чином права підлітків будуть захищені на найвищому рівні. Принаймні в законопроекті замість зайвих слів проголошено що все, що не робиться – базуватиметься на повазі до загальнолюдських цінностей.

Водночас, усуваючи із чинного законодавства поняття «неповнолітній» авторами фактично створюються передумови до того, щоб всю відповідальність за власне здоров’я перекласти на дитину.

До слова, аборти в Україні є законними за запитом протягом перших дванадцяти тижнів вагітності. Між 12 і 28 тижнями, аборт застосовується з різних причин, включаючи медичні, соціальні та персональні підстави, та за будь-якої причини зі згоди комісії лікарів.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут