Є декілька країн, традиції зустрічі Нового року в яких дуже відрізняються від нашихДізнайтеся, які незвичайні ритуали пов’язані з цим святом в інших країнах світу.

1.Японія

Як святкують Новий рік у різних країнах світу? - фото 91247
У Японії Новий рік відзначають за григоріанським календарем. Свято починається 25 грудня і триває майже місяць. Японці прикрашають оселю композиціями з бамбука, гілок сливи і ялини- це символізує достаток, благополуччя і любов. Напередодні Нового року японці обов’язково відвідують храми і просять у богів щастя і здоров’я. А в новорічну ніч пригощають один одного рисовими коржиками.

2.Таіланд

Як святкують Новий рік у різних країнах світу? - фото 91246
У Таїланді Новий рік називають Сонгкраном, це свято знаменує зміну року за астрологічним календарем і наступ сезону дощів. Тайці пригощають буддійських ченців святковими стравами. Статуї Будди омивають водою з пелюстками троянд і жасмину. У ці дні складно залишитися сухим – люди з водяних пістолетів, з тазиків і шлангів обливають перехожих і проїжджаючих водою. Мажуть білою глиною і тальком. Це символізує очищення, оновлення і позбавлення від негативу, накопиченого за рік.

3.Індія

Як святкують Новий рік у різних країнах світу? - фото 91242
В Індії зустрічають Новий рік кілька разів. Так, традиційний індійський рік, Гуді-Падва, зустрічають в березні. У численних штатах зустрічають Новий рік за традиційним календарів проживають там народів. Один з найяскравіших свят – Бенгальський Новий рік, Холі. Фестиваль фарб проходить на початку весни. У перший вечір спалюють опудало богині Холіки, проганяють худобу через вогонь і ходять по вугіллю. А потім починаються веселі гуляння, осипання один одного яскравими фарбами і поливання фарбованої водою.

4.Саудівська Аравія

Як святкують Новий рік у різних країнах світу? - фото 91248
У ісламських країнах, відлік років йде від Хіджри (часу, коли пророк Мухаммед вивів мусульман з Мекки до Медіни), рік настає в перший день місяця мухаррам. Дата настання плаваюча – щороку вона зсувається на 11 днів. Тому точної дати Нового року не існує. Але людей це особливо не турбує, тому що в більшості мусульманських країн Новий рік взагалі ніяк не відзначають.

5.Ізраїль

Як святкують Новий рік у різних країнах світу? - фото 91245
У Ізраєлі відзначати Новий рік прийнято на єврейське свято Рош ха-Шана, яке настає у вересні або жовтні. Прийнято вітати один одного побажанням бути вписаним до «Книги
життя». У період святкування належить їсти яблука з медом, щоб наступний рік був солодким. Під час служби обов’язково сурмлять в ріг – шофар. Це символізує виклик на Божественний суд і закликає до покаяння.

6.Італія

Як святкують Новий рік у різних країнах світу? - фото 91241
На Новий рік італійці викидають з вікон мотлох і старі речі. Вважається, що чим більше мотлоху викинути, тим щасливіше будеш в новому році. Італія відзначає настання Нового року в ніч на 1 січня. Народ виходить на прикрашені, блискучі гірляндами вулиці, рух транспорту перекривається, і на площах влаштовуються вистави і феєрверки. Наприклад, у Венеції є звичай цілуватися в новорічну ніч. Площа Святого Марка під бій годинника і гуркіт салютів рясніє сотнями цілуються парочок.

7.Шотландия

Як святкують Новий рік у різних країнах світу? - фото 91243
У Шотландії вважається, що новий рік настає на Самайн – це стародавнє кельтське свято на честь закінчення збору врожаю. Вогонь, свічки і багаття – обов’язковий атрибут свята. Між вогнищами проганяють худобу, і через вогонь стрибають люди. Це древній ритуал очищення вогнем. У кельтських народів, в Шотландії, Ірландії і на острові Мен ніч з 31 жовтня на 1 листопада і зараз вважається початком нового року.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут