Вчені розповіли, як побороти сезонну сонливість вранці. Для цього фахівці рекомендують довше спати.

На біоритми людини впливає безліч оточуючих факторів, але в першу чергу сонячне світло. Воно впливає на вироблення мелатоніну, регулятора циркадного ритму «гормону сну». Зміна концентрації цієї речовини в організмі має помітний добовий ритм, як правило підвищений його вміст спостерігається протягом ночі і низький — вдень. Відповідно, взимку більше хочеться спати за рахунок більш короткого світлового дня. Оскільки в холодний період засинати і прокидатися доводиться найчастіше в темний час доби, біологічні годинники «збиваються», пишуть Cikavosti.

Фахівці називають це явище «соціальних джетлагом» — стан, схоже з тим, що зазнають мандрівники при зміні часових поясів, тільки замість перельотів людину вибиває з колії ранній підйом на роботу.

Хронобіологи радять, по можливості, зміщувати початок робочого дня хоча б на годину вперед. Як приклад вони наводять британську школу, яка, змістивши початок занять з 8:50 до 10:00, змогла відразу ж отримати видимий результат у вигляді поліпшення успішності та скорочення пропусків. Якщо ж розклад дня немає можливості поміняти, треба спробувати максимум ранкових справ перенести на вечір, наприклад, зібратися з вечора, знайти швидко готову їжу для сніданку. Таким чином можна трохи подовжити ранковий сон.

У разі, якщо вставати рано — це незмінна необхідність, можна замислитися про придбання «симулятора світанку». Даний прилад виконує роль будильника і протягом години поступово збільшує яскравість. Це сприймається організмом як сонячне світло, і вставати вранці стає набагато простіше. Також рекомендується не забувати про загальні правила здорового сну: засинати і прокидатися в один і той же час, провітрювати спальню на ніч, прибирати джерела світла і звуку, відкладати гаджети за якийсь час до снy.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут