Валідол – один з найпопулярніших серед українців засобів. Його дають всім при найменших серцевих проблемах, але насправді цей засіб зовсім не діє.

У складі Валідолу є лише розчин ментолу в ментиловому ефірі. Сам ментол, опиняючись в роті, розширює і подразнює рецептори, шляхом чого він може ненадовго знімати біль, розповіла провізор Дарина Слуцька, – інформує 24 канал.

Чому Валідол не може впливати на серце?

Ментиловий ефір може володіти легким заспокійливим ефектом, однак, він ніяк не впливає на судини й тим більше не допоможе при стенокардії. На відміну від нітрогліцерину, який, до слова, має велику доказову базу.

Не існує жодного дослідження, яке б мало нормальну доказовість. Всі вони проводилися в Росії й тільки одне в Україні у 1965 році.

Чому Валідол може бути небезпечний?

При всій його неефективності, Валідол може виявитися досить небезпечним. Дуже часто людині, якій стало погано в громадському місці, дають Валідол і чекають ефекту, зволікаючи з викликом швидкої. Найбільша небезпека – відсутність надання реальної допомоги, а лише спроба освіжити дихання “м’ятними цукерками”.

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут