Поки не трапиться біда, ніхто, здебільшого, не згадує про пожежну безпеку. А часто і загибель людей у вогні нічому не вчить: саме так трапилося і в Одесі.

У 2017-му році в приморському місті горів дитячий табір «Вікторія», що забрав життя двох дітей віком від 8 до 12 років. Через два роки, вже у жовтні в готелі «Токіо Стар» пожежа забрала життя восьми людей. А вже кількома місяцями пізніше – сталася страшна трагедія в коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, в якій постраждали 47 осіб, з них загиблих – 16.

«Княжий град» дізнався, яка ситуація з протипожежною безпекою у навчальних закладах Володимира-Волинського, щоб розуміти реальну картину безпеки дітей під час навчання.

Читати також: В Одеському коледжі внаслідок пожежі загинули люди: деталі

Ми надіслали інформаційний запит до управління освіти, молоді та спорту Володимир-Волинської міської ради, щоб дізнатися чи дотримуються чинних «Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України».

«Княжий Град» поцікавився: хто відповідає за безпеку дітей у школах Володимира-Волинського під час навчання, чи мають заклади освіти плани евакуації учнів, коли востаннє переглядали план і поряд евакуації, чи мають інструкції з пожежної безпеки, і чи забезпечені навчальні заклади зовнішнім і внутрішнім протипожежним водопостачанням.

У І частині циклу статей ми розповімо про п’ять закладів загальної середньої освіти: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 ім. А. Кореневського, гімназія ім. О. Цинкаловського, навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – ліцей» та три заклади позашкільної освіти: центр позашкільної освіти, дитячо-юнацька спортивна школа імені Олексія Зінкевича та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Читати також: Одеський коледж не перевіряли на пожежну безпеку 5 років

У школі №1 за протипожежний стан відповідає завгосп Анатолій Миколайович Антонюк, який розробляє всі відповідні заходи з протипожежної безпеки. У школі створена добровільна пожежна дружина, де задіяні п’ятеро людей. Востаннє переглядали План евакуації та порядок тут у серпні 2019 року.

У школі немає зовнішнього протипожежного водопостачання, але є протипожежна сигналізація з виходом на Волинський центральний пульт. У колі встановлені вогнетривкі двері у електрощитовому вузлі. Перезаряджені вогнегасники, яких у школі 13 штук, згідно з нормами ДСНС.

У ЗОШ №2 за забезпечення пожежної безпеки та засоби протипожежного захисту відповідає заступник директора з адміністративно-господарської роботи С. В. Омелянюк. План та порядок евакуації у школі переглядали 13 грудня 2019 року.

Школа забезпечена зовнішнім водопостачанням.

У навчально-виховному комплексі «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-ліцей» за забезпечення пожежної безпеки та протипожежний захист відповідає  заступник директора з адміністративно-господарської роботи Володимир-Володимирович Сиротюк. Переглядали та затверджували плани і порядок евакуації 30 серпня 2019 року.

Зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання у закладі немає.

У загальноосвітній школі №5 імені Анатолія Кореневського відповідальний за забезпечення пожежної безпеки заступник директора з господарської роботи Токовий Г. П. План евакуації переглядають щорічно.

У закладі є три гідранти по периметру футбольного поля (зовнішнє) та рукав в актовому залі (внутрішнє) протипожежне водопостачання.

У Володимир-Волинській гімназії імені Олександра Цинкаловського за протипожежну безпеку у гімназії відповідає фахівець з охорони праці Маряна Святославівна Оксентюк, у корпусі №1 – заступник директора за навчально-виховної роботи Світлана Віталіївна Глущик, у корпусі №2 – заступник директора Мирослава Михайлівна Стольницька, у корпусі №3 – заступник директора Олена Олексіївна Процюк, у бібліотеці – бібліотекар Вікторія Миколаївна Решетило, по кабінетах – завідувачі кабінетів, за утримання та експлуатацію засобів протипожежного захисту – Олег Петрович Митошоп, за техоблуговування та ремонт протипожежних систем – Іван Іванович Царук. Плани евакуації переглядали 2 вересня 2019 року.

У закладі є пожежна водойма 52 м2, у корпусі №2 є пожежний кран та у всіх корпусах знаходяться вогнегасники (їх загалом є 43 штуки).

Читати також: Пожежа: вогонь не зачепив скульптури Богородиці, вцілили навіть квіти. ФОТО

У Центрі позашкільної освіти за забезпечення пожежної безпеки відповідальний Джус Віктор Ростиславович. План евакуації в закладі переглядали  14 вересня 2019 року.

Зовнішнє протипожежне водопостачання приміщення ЦПО не передбачене проектом. Внутрішнє протипожежне водопостачання забезпечене вісьмома протипожежними комунікаціями.

У дитячо-юнацькій спортивній школі імені Олексія Зінкевича за пожежну безпеку відповідає заступник директора Микола Ростиславович Войтюк. План евакуації переглядали пів року тому.

Спортивна школа забезпечена зовнішнім і внутрішнім протипожежним водопостачанням.

У Володимир-Волинському інклюзивно-ресурсному центрі за пожежну безпеку відповідальна директор центру Олена Токарєва. Перегляд Плану та порядку евакуації тут здійснювали 30 вересня 2019 року.

Приміщення центру забезпечене внутрішнім протипожежним водопостачанням, зовнішнє – відсутнє.


З позитивного: у всіх школах Володимира-Волинського наявні Плани евакуації та порядок оповіщення про надзвичайні ситуації. Також у всіх закладах є, відповідна до законодавства,  табличка з указанням прізвища відповідального за пожежну безпеку, номер телефону найближчого пожежно-рятувального підрозділу, а також детальна інструкція.

Відсутність зовнішнього чи внутрішнього водопостачання, яке реально важливе – суттєвий недолік, який можна виправити. Головне – це зробити вчасно.


Начальник управління освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради В’ячеслав Петрук зазначає, що троботи ще багато у напрямку протипожежної безпеки, але певні результати є:

«Безпека дітей – на першому місці, тому заходи безпеки – це основне у нашій роботі. Як показує практика, заходи протипожежної безпеки є  першочерговими.

Щороку у Володимирі-Волинському створюється комісія з підготовки до нового навчального року і ми включаємо до неї представника з ДСНС.

Також впродовж року у надзвичайників є внутрішні плани з перевірки і вони без нас ходять перевіряють заклади освіти: вони вказують на недоліки і ми намагаємося їх виправляти. Що ж до внутрішнього і зовнішнього водопостачання – то тут все залежить від інженерних споруд.

Коли ми були на підсумковій нараді з питань оздоровлення, то представник служби надзвичайних ситуацій ставив Володимир-Волинський у приклад серед інших міст Волині, де найбільше зроблено у 2019 році щодо протипожежної безпеки.

Ми постійно робимо запити на розгляд сесії міської ради щодо виділення коштів на вирішення цих питань. У 2019 році виділено близько 900 тисяч гривень на ремонти поточних систем протипожежних сигналізацій і на самі засоби пожежогасіння. У 2018 році придбали, мабуть, єдині в області придбали сучасні капсульні вогнегасники, які набагато ефективніше борються з вогнем. Також ми тримаємо на контролі встановлення пожежної сигналізації.

Зараз ми зібрали бюджетні запити і на наступний 2020 Рік. ми назбирали запитів на 1 мільйон 394 тисячі Гривень. Ці заходи треба проводити  в класних кімнатах і коридорах, тобто в навчальний період це трошки проблематично.

Сподіваюся, що депутати нас підтримають, і ми будемо мати ще більшу захищеність у цьому плані».

p.s.

Інформацію про п’ять закладів дошкільної освіти:  №1 «Дзвіночок», №2 «Казка», №3 «Сонечко»,  №7 «Волиняночка», №8 «Вишиванка», а також про Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А. Ю. Кримського, Володимир-Волинське вище професійне училище та  Володимир-Волинський агротехнічний коледж з’явиться згодом на сайті «Княжий Град».

*Головне зображення – фото з пожежі Одеського коледжу.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут