Представники Європейської комісії, України та Російської Федерації 20 грудня досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій. 

Про це повідомляє Офіс президента України Володимира Зеленського у Facebook.

Підписання контракту на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років, мінімальний обсяг 65 млрд кубометрів газу в перший рік і по 40 млрд кубометрів – у наступні 4 роки, відкликання майбутніх судових позовів “Нафтогазу” і “Газпрому”, згоду “Газпрому” виплатити Україні грошима до Нового року більше 2,9 млрд доларів згідно рішення Стокгольмського арбітражу.

Тим часом, за 9 місяців 2019 року група “Нафтогаз” отримала чистий прибуток у розмірі 21,3 млрд грн – на 27% більше за результат 9 місяців минулого року. Про це інформують у департаменті комунікацій НАК “Нафтогаз України”.  За цей самий період транзит газу збільшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 1,3% та склав 66,3 млрд куб м.

Журналіст і оглядач “Радіо Свобода” Віталій Портников зазначає, що “Путін дуже хотів, щоб нові російські газопроводи – навіть на шкоду прибуткам «Газпрому» – обійшли Україну і дозволили б йому диктувати Києву свої політичні умови.

Але тепер, коли в російському «Газпромі» не впоралися з цим завданням у потрібний термін, а європейці зберегли необхідність транзиту по українській ГТС, йому потрібно хоча б домогтися повернення до старої схеми повної української енергетичної залежності від Росії.

Причому робити це потрібно швидко, поки в українській столиці не схаменулися і не розібралися в суті того, що насправді відбувається на газовому ринку”.

Саме тому вимогою Росії є підписання усіх документів до кінця поточного року.

Міністр енергетики України Олексій Оржель визнав, що газопровід «Північний потік-2» – навіть якщо не будуть задіяні повноцінні американські санкції проти його будівництва – не почне діяти раніше осені 2020 року.

*Головне зображення – Політична карикатура художника Олексія Кустовського

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут