Парламентський Комітет з місцевого самоврядування не підтримав зміни до Конституції щодо децентралізації. Про це “Княжому Граду” повідомили в Офісі реформ.

Асоціація міст України напередодні засідання Комітету надала негативний висновок на цей законопроект. А на ньому Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан зазначив, що виносити законопроєкт у сесійну залу без можливості навіть гіпотетично використати право на подання альтернативного законопроекту – порушення регламенту і додав: «Ми звернулись до Комітету офіційно листом і з відповідною інфографікою. Не зупиняючись на суті зауважень, просимо від імені 833 громад-членів АМУ, в яких проживає 80% населення України, ухвалити рішення Комітету щодо відправлення на доопрацювання цього законопроекту».

При голосуванні Комітетом рішення рекомендувати законопроект для прийняття не набрало достатньо голосів (“за” – 11, “проти” – 2, “утрималося” – 6, “відсутні” – 9). Варто констатувати, що законопроект розробили у закритому режимі, без залучення представників органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, громадянського суспільства. Його розгляд теж відбувається з надзвичайною швидкістю, формальним обговоренням, без нормальної дискусії із органами місцевого самоврядування, їх асоціаціями, науковцями, експертним середовищем, йдеться на сайті АМУ.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут