У світі створять єдиний відкритий протокол роботи систем “розумного будинку”.

Розробкою бездротового зв’язку між пристроями займуться спільно компанії Amazon, Google, Apple, а також Zigbee Alliance, пише Gazetа.ua. з посиланням на Apple.

Спільний проект компаній буде називатися Connected Home over IP.

“Проект спрямований на те, щоб полегшити виробникам створення пристроїв, які були б сумісні з “розумним будинком” і голосовими пристроями — такими як Alexa від Amazon, Siri від Apple, Assistant від Google і іншими”, — вказується в документі.

Як підкреслює телекомпанія CNBC, на даний момент робота подібних систем ускладнюється тим, що ті чи інші пристрої, здатні функціонувати в системі “розумного будинку”, заточені під роботу з будь-яким одним з голосових помічників. Створення ж єдиної системи дозволить комбінувати їх.

Новий стандарт роботи таких систем буде загальнодоступним і безкоштовним. Таким чином для роботи з ним підійдуть будь-які з пристроїв, розроблених для системи “розумного будинку”.

“Розумний будинок” — це житло, облаштоване так, щоб берегти навколишнє середовище, економити ресурси і піклуватися про здоров’я і комфорт його мешканців. Технології розумного будинку включають в себе рішення по автоматизації квартир або будинків, які, зокрема, стосуються опалення, контролю повітря, безпеки, освітлення та багато чого іншого, пише УНН.

Впровадження в домашнє середовище “розумних” рішень — вже давно не екзотика для багатьох країн світу. Наприклад, підключивши технології “розумного будинку”, власник житла може в віддаленому режимі стежити за станом своєї квартири, контролювати освітлення і клімат в приміщенні або вимкнути прилад, який в поспіху залишився включеним.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут