Військова контррозвідка Служби безпеки України у 2019 році викрила 17 іноземних агентів  у Збройних силах України.

Про це інформує Українська Правда з посиланням на пресслужба СБУ

Деталі: З початку 2019 року Служба безпеки зафіксувала 67 фактів спрямувань представників 14 іноземних держав до інформації з обмеженим доступом Збройних сил України, видворено 21 іноземця.

При цьому, як повідомляється, спецслужбою припинено діяльність 17 агентів спецслужб іноземних держав, серед яких  нинішні та колишні військовослужбовці ЗСУ.

Зокрема співробітники військової контррозвідки СБУ викрили спроби вербування спецслужбами РФ військовослужбовців  ЗСУ для отримання розвідувальної інформації в оборонній сфері. СБУ попередила підготовку російськими спецслужбами терористичного акту на одному із арсеналів ЗСУ, де зберігаються стратегічні запаси новітніх ракет та боєприпасів.

Також, як зазначається, військова контррозвідка викрила спроби вербування представниками російських спецслужб та підконтрольних їм так званих “МГБ Д/ЛНР” українських військовослужбовців через соціальні мережі.

Непоодинокими є випадки втягнення у діяльність на користь ворога колишніх військових, які лишилися на тимчасово окупованих територіях України.

Так, нещодавно Служба виявила трьох військових-перебіжчиків: воїна-десантника, військового з району ООС та колишнього офіцера ЗСУ з Криму.

У 2019 році за матеріалами військової контррозвідки було розпочато 538 кримінальних проваджень.

До різних термінів та видів покарання засуджено 43 особи, у тому числі 2 – за державну зраду, 16 – за тероризм.

Серед засуджених, зокрема, троє учасників створеної Головним Управлінням Генштабу Збройних сил РФ агентурної групи “Сапфір”. За завданням спецслужб Росії вони займалися збором розвідувальної інформації про сили та засоби, задіяні в Операції об`єднаних сил, а також планували проведення антиукраїнських інформаційних акцій.

Крім того СБУ звітує, що у 2019 році викрито 115 учасників незаконних збройних формувань проросійських терористів та їхніх пособників. До різних термінів ув’язнення засуджено 12 бойовиків.

Зокрема, як повідомляє СБУ, до 10 років ув`язнення засуджено й бійця-дезертира, який самовільно залишив українське військо та перейшов до терористів. За завданням бойовиків він планував повернутися на підконтрольну українській владі територію у межах обміну полоненими для проведення розвідувально-підривної діяльності.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут