На Закарпатській митниці запрацював перший стаціонарний сканер, який прискорить перевірку вантажів у 10 разів.

Найближчим часом планується запуск ще семи сканерів. Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук, передає Gazeta.ua з посиланням на Урядовий портал.

“Львівська митниця поки провела технічне тестування пристроїв у пунктах пропуску Рава-Руська, Краковець та Шегині”. Найближчим часом вони будуть працювати повноцінно. Волинська, Чернівецька митниці також готуються до запуску таких систем”, – йдеться в повідомленні.

Гончарук підкреслив, що сканування вантажів відбувається без урахування посадовими особами митниці, що, за його словами, має в 10 разів прискорити перевірку вантажу.

“Інакше доводилося б витрачати додатковий час і кошти на розвантаження та інші супровідні процедури”, – зазначив Гончарук.

У свою чергу, голова Державної митної служби Максим Нефьодов пояснив, що українсько-польська ділянка державного кордону, пункт пропуску Ягодин-Дорогуськ здійснює пропуск 400-500 вантажних транспортних засобів на добу в одному напрямку, в той час як скануюча система здатна пропустити 240-250 транспортних засобів на добу.

Таким чином, для пункту пропуску будуть визначені категорії товарів, що переміщуються для обов’язкового сканування.

Орієнтовний час на проведення однієї перевірки-сканування – 20 хвилин.

“Розміщення сканерів для перевірки великогабаритних вантажів вимагає технологічно правильного облаштування і значних майданчиків, зокрема, це габарити 35х75 м або 50х30 м. Тому найближчим часом планується запуск семи скануючих систем”, – додав Нефьодов.

Він також зазначив, що дані зі сканерів на пунктах пропуску будуть передаватися до центрального апарату Держмитслужби в електронному вигляді.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут