Дієтологи вивчили раціон так званих “оазисів довголіття”, тобто місць на планеті, де люди живуть довше за всіх. Попри деякі відмінності, дотримання цих чотирьох правил є визначальним для збереження здоров’я, а отже і довгих років життя, пише Радіо Максимум.

ПРАВИЛО №1 – БУДЬТЕ ПОМІРНІ В ЇЖІ

Саме помірність – ключовий фактор, оскільки серед людей, які переступили межу в 80 років, практично не зустрічаються людей з надмірною вагою. Розумне обмеження обсягу і калорійності раціону сьогодні вважається основою довгожительства.

ПРАВИЛО №2 – ЇЖТЕ РІЗНОМАНІТНУ ЇЖУ

Чим більш різноманітним буде ваш раціон, тим більше поживних речовин ви отримаєте. Раціон сучасної людини залишає бажати кращого – 35-40 продуктів на тиждень. А деякі обмежуються і двадцятьма.

ПРАВИЛО №3 – ВЖИВАЙТЕ ЖИРНІ КИСЛОТИ ОМЕГА-3

Велика кількість продуктів, багатих омега-3 жирними кислотами (риба і морепродукти). Якщо говорити про продукти довгожителів, то до таких, безумовно, належить риба. Відомо, що два рибні дні на тиждень на 30% знижують ризик розвитку серцевих захворювань. Вміщені в них омега-3 жирні кислоти регулюють рівень ліпідів і холестерину в крові, перешкоджають розвитку атеросклерозу і позитивно впливають на стан головного мозку, серця і судин.

ПРАВИЛО №4 – МЕНШЕ М’ЯСА

Раціон довгожителів у різних куточках планети складається з риби, зернових, кисломолочних продуктів. М’ясо вживається рідко, адже це жирний продукт, який важко засвоюється.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут