Шанувальники мистецтва не розчарували організаторів недільного благодійного аукціону в замку Тарновських у Тарнобжезі. Усі роботи знайшли покупців, які таким чином підтримали поляків в Україні.

Про це йдеться на сайті Monitor Info.

Продано 35 робіт, які передали польські та українські художники. Можна було придбати картини, пастелі, акварелі, графіку та рисунки, зокрема, Кшиштофа Бартніка, Кароліни Беднарської, Станіслава Дзюбака, Йоланти Якіми-Зерек, Катерини Корнійчук, Мацея Маєвського, Олександра Ольхова, Олександри Опалінської, Наталії Пастушенко, Яна Роцького, Маріяна Рузамського, Марка Сака, Мізала Смулки, Сабіни Унгегхойєр-Дись, Божени Войтович-Слензак, Яна Зярновського та Олександри Зуби-Бенн.

Найбільший інтерес учасників торгів викликав юнацький малюнок Маріана Рузамського, який художник написав, коли йому було 15 років. Щасливий покупець придбав його за тисячу злотих. Найвищу ціну, 2100 злотих, організатори отримали за картину церкви в Мєхоціні, намальовану українським художником Олександром Ольховим.

На торгах було зібрано майже 16 тис. злотих. Кошти будуть пожертвувані на терміновий ремонт костелу в Любешові та на допомогу місцевим парафіянам.

«Ми не очікували такого хорошого результату. Я дуже радий, що всі отримали роботи з верхньої полиці, а при нагоді зробили добру справу для наших земляків. Я щасливий, що вдалося реалізувати нашу зі Станіславом Дзюбаком ідею, – каже голова Історичного товариства в Тарнобжегу Тадеуш Зих, який проводив аукціон. – Дякую всім, хто проявив щедрість та почуття краси».

Ідея підтримати співвітчизників в Україні виникла після розмови з отцем Анджеєм Квічалею, який вже 18 років є парохом парафії Святих Кирила і Мефодія в Любешові на Волині. Місцева польська громада нараховує лише 35 осіб. Парафіяни не в змозі самостійно зібрати кошти на ремонт храму та монастиря. Зараз найактуальнішим питанням є ремонт даху.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут