Виконавчий комітет Володимир-Волинської міської ради долучився до акції глобальної ініціативи ЮНІСЕФ “Дитяча сесія” – традиційного міжнародного заходу, який відбувається 20-го листопада з нагоди Всесвітнього дня дитини і 30-річчя Конвенції Організацій Об’єднаних націй про права дитини.

Про це інформують на офіційному сайті Володимира-Волинського.

Підтримуючи ініціативу “Громада, дружня до дітей і молоді”, Володимир-Волинська міська рада взяла участь у цьому важливому міжнародному русі. Загалом же “Дитячі сесії” в Україні провели 25 громад, в яких керівники органів місцевого самоврядування, департаментів та управлінь на один день поступилися своїм місцем дітям і прислухалися до їхніх порад щодо ухвалення ключових рішень.

Лідери учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти Володимира-Волинського мали можливість побути на місці керівників і зазирнути за куліси управлінських процесів. Акція розпочалася о 8:00 у малому залі міськради з наради, у якій взяли участь школярі, а після цього активну молодь запросили на щирий і відкритий діалог з Петром Саганюком. В короткому повідомленні він розповів, як став міським головою, та докладніше ознайомив підлітків з роботою органу місцевого самоврядування.

Під час діалогу лунало чимало побажань і пропозицій щодо розвитку спорту, реалізації ідей дітей, інших позитивних змін у Володимирі-Волинському. Старшокласників хвилювали питання забезпечення школи №2 спортивним майданчиком, створення арт-простору для молоді, де б вона могла навчатись реалізовувати проєкти, створення в місті притулку для тварин тощо.

Зустріч пройшла у довірливій та теплій атмосфері, жодне питання дітей не залишилось поза увагою міського голови. Наприкінці заходу він подякував учням за активність та приємне спілкування.

Далі лідерам учнівського самоврядування провели навчальну екскурсію до Центру надання адміністративних послуг. Директор установи Алла Троць люб‘язно ознайомила підлітків із сервісами, переліком послуг, режимом роботи, можливостями доступу до інформації людей з різними потребами. Дітей цікавили кваліфікаційні вимоги до кандидатів на зайняття вакантних посад в ЦНАПі, особливості роботи на рецепції, питання універсальності адміністраторів.

Учні мали можливість дізнатися більше інформації про порядок надання послуг, а також відвідали зали, в яких відбувається прийом документів.

Також діти побували у відділах державної реєстрації, майнових і земельних ресурсів. Керівники відділів Ольга Козачук та Лариса Процька розказали про свою роботу та завдання, які стоять перед ними на найближчий час.

Начальник управління містобудування і архітектури Тарас Киба поінформував про нові концепції та бачення щодо реконструкції площі Героїв у Володимирі-Волинському з показом слайдів майбутнього її вигляду, а також відповів на питання щодо стану виконання робіт на річці Риловиця, облагородження парків та скверів міста.

Активно обговорювали питання організаційного забезпечення підготовки до сесій з секретарем міської ради – заступником міського голови Олегом Свідерським, який розповів підліткам про основні принципи місцевого самоврядування, питання виборності, законності та гласності роботи міської ради, роботу депутатів на своїх виборчих округах.

У великій залі міської ради кожен з представників дитячої делегації міг обрати своє “робоче місце”. Юні  “депутати” дізналися, скільки народних обранців працює у міській раді, як ухвалюються важливі для міста рішення, мали можливість ознайомитися з системою голосування і навчилися нею користуватися.

За проєкт рішення щодо необхідності проведення таких заходів, як “Дитяча сесія”, учнями було проголосовано одноголосно.

Організували захід керуюча справами виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Ірина Ліщук спільно з управлінням освіти, молоді та спорту. Участь у ньому дозволила юним володимир-волинцям відчути себе залученими в серйозні процеси, а управлінцям – прислухатися до дітей і їхніх потреб.

Як проходить акція «Дитяча сесія» в Україні та світі цього дня можна буде відслідковувати у соціальних мережах за хештегами #WorldChildrensDay #ДітиКеруютьСвітом.

Довідка: Конвенція про права дитини прийнята резолюцію 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Це міжнародний правовий документ, що визначає права дітей в державах-учасницях Організації Об’єднаних Націй. Конвенція є першим і основним міжнародно-правовим документом обов’язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. Документ складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права дітей на повний розвиток можливостей в умовах, вільних від голоду і нужди, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут