Температура споживаної їжі впливає на її зовнішній вигляд, смак і аромат. Але також вона часто стає причиною деяких шлункових розладів і навіть захворювань, пише Вона. Яка ж температура їжі небезпечна для здоров’я людини і чому?

Холодна?

Багато дієтологів стверджують, що чим холодніша їжа, тим швидше і гірше вона перетравлюється. Саме тому у всіх закладах швидкого харчування існують дешеві комбо-обіди з крижаною газованою водою. А якщо взяти ті ж страви, але з кавою або гарячим чаєм, то вони виявляться на порядок дорожчими. Холодна їжа викликає прискорене спорожнення шлунка і людина швидше стає голодною. Таким чином, нібито, і наживаються фаст-фуд – корпорації, яких не хвилює, що холодна і погано переварена їжа буде гнити в кишечнику людини, утворюючи зайву вагу, а також перетворюючись в токсини, які сприяють різним захворюванням. Головне, що швидко зголоднілий відвідувач знову прийде в ресторан.

Подібну теорію вирішив перевірити кандидат медичних наук, професор Віталій Лінденбратон під час написання своєї докторської дисертації на тему «Матеріали і питання про дію на організм тепла». Для цього він влаштував експеримент. Доброволець вживав дуже холодну кашу, а асистенти дослідника за допомогою рентгенівського апарату простежували шлях руху їжі в травному тракті. З’ясувалося, що замість призначених 2 годин уже через 20 хвилин каша покинула шлунок. Значить, почасти маркетологи фаст-фуд – корпорацій праві. Але на скільки така холодна їжа шкідлива?

З медичної точки зору їжа будь-якої температури потрапляючи в шлунок, починає просочуючись шлунковим соком і поступово перетиратися. В наступний відділ шлунково-кишкового тракту – дванадцятипалу кишку вона надходить тільки в тому випадку, якщо вже досить закислена і її шматочки мають мінімальний діаметр – не більше 2-3 мм. А це означає, що даний продукт за час процесу вже отримав температуру тіла і тому далі перетравлюється в кишечнику стільки, скільки і зазвичай.

Гаряча?

Вважається, що гаряча їжа краще перетравлюється в шлунку і в кишечнику. Однак згідно з результатами останніх зарубіжних досліджень, швидкість травлення майже не залежить від початкової температури їжі. Основний процес перетравлення відбувається в тонкому кишечнику, але до моменту надходження їжі зі шлунку, навіть якщо спочатку вона була дуже гарячою, все одно стане відповідати температурі тіла. Але як впливає вживання гарячої їжі на сам шлунок?

Нещодавно співробітники Іранського інституту дослідження і управління населенням країни вивчили дані всіх своїх громадян, у яких була діагностована онкологія шлунку. Вони з’ясували, що 98% з них – в минулому, любителі гарячого чаю. Причому пили вони його орієнтовно при температурі рідини близько і навіть вище 70 градусів за Цельсієм і більше ніж 3 рази на день. Ракові виразки стінок шлунка у пацієнтів виникли на тлі опіків гарячою рідиною,

Причому, у 60% пацієнтів Іранського інституту і в ротовій порожнині були відзначені застарілі виразки від опіків гарячими рідинами. Про те, що висока температура споживання їжі і напоїв загрожує тяжкими наслідками для стравоходу, розповіли і лікарі, що займаються дослідженнями на кафедрі медичного факультету Федерального університету штату Баїя, Бразилія. У всій Латинській Америці однією з традицій є вживання гарячого тонізуючого мате. Бразильці та інші народи континенту люблять пити його через соломинку. Рідина, минаючи ротову порожнину, відразу потрапляє в стравохід. Опіки стінок цього органа – одне з найчастіших діагностованих захворювань у населення Латинської Америки. Онкологічні наслідки для стравоходу від вживання мате бразильськими лікарями були майже не відзначені. Однак вони заявляють, що у більшості людей, які звернулися з опіками, пізніше був діагностований кислотний рефлюкс, який часто є передумовою розвитку виразкової хвороби шлунку. Бразильські лікарі наполегливо радять своїм співгромадянам не вживати напої при температурі вище, ніж 55 градусів за Цельсієм, щоб не ризикувати власним здоров’ям.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут