У найближчі вихідні синоптики прогнозують мінусову температуру повітря і варто очікувати появи ожеледиці на автошляхах. Тож актуальним є питання стану готовності дорожньої служби своєчасно та якісно реагувати на складні погодні умови зимового періоду.

Цієї зими такі послуги надаватиме три підприємства – ДП “Волинський облавтодор”, ПрАТ “Ковельське ШБУ № 63” (автошлях Р-15) та ТзОВ “Луцькавтодор-Сервіс” (автодороги М-19 і Н-22 на ділянках від Луцька до межі з Рівненською областю).

Про це повідомляє пресслужба САД у Волинській області.

З метою забезпечення безперебійного руху автотранспорту міжнародними, національними, регіональними та територіальними автодорогами області в зимовий період дорожніми підприємствами області вжито ряд організаційних та практичних заходів.

Станом на 18 листопада поточного року підрядниками заготовлено 22 тис.т піску, 4 тис. т технічної солі, закуплено 3 т бензину та 8 т дизпалива. Для складування і зберігання цих матеріалів підготовлено 34 тимчасових та 5 стаціонарних баз.

Для виконання робіт з ліквідації зимової слизькості та розчищення шляхів від снігу підрядні підприємства планують залучати всього 240 одиниць техніки: 38 автогрейдерів58 піскорозкидачів9 роторних снігоочищувачів, 7 солерозподілювачів51 навантажувач8 бульдозерів, 69 одиниць іншої снігоочисної техніки, а також 73 одиниці навісного обладнання до вищевказаної техніки. Саме підготовка снігоочисної техніки і досі залишається одним з найболючіших питань в ДП “Волинський облавтодор”, оскільки більша її частина застаріла та фізично зношена. Іншою проблемою цього підрядника є забезпеченість кадрами, зокрема водіями і механізаторами.

Для недопущення перебоїв в русі транспорту автошляхами державного значення області за складних погодних умов зимового періоду додатково укладено договори з іншими підприємствами області про залучення за потреби ще 29 одиниць техніки для очищення доріг від снігу.Також дорожниками проводяться роботи по влаштуванню 10 780 м.п. снігозатримуючих щитів та встановленню 389 комплектів знаків “Слизька дорога”.

Для проведення аварійних робіт з ліквідації пошкоджень дорожнього покриття заготовлено планові запаси холодних сумішей: 50 т асфальтобетонної і 400 т органо-мінеральної, а також 300 т асфальтогрануляту.

Службою автомобільних доріг у Волинській області спільно з Управлінням ДСНС у Волинській області затверджено Перелік місць відстою транспортних засобів у разі ускладнення погодних умов, пов’язаних з сильними опадами у вигляді снігу, що можуть спричинити перемети та затори. Всього визначено 44 таких місця, на яких можна розмістити приблизно 2700 одиниць автотранспорту Також визначено 18 придорожніх об’єктів, а саме дорожньо-ремонтних пунктів та дорожніх дільниць  філій ДП “Волинський облавтодор”, що можуть бути використані як тимчасові пункти обігріву учасників дорожнього руху на період ліквідації заторів на дорогах.

З метою оперативного реагування на будь-які випадки ускладнення руху автошляхами державного значення в Службі автомобільних доріг у Волинській області та в підрядних підприємствах організовано цілодобове чергування диспетчерських служб та відповідальних чергових з числа інженерно-технічних працівників, здійснюється постійний моніторинг стану дорожнього покриття, у т.ч. за допомогою 12 камер відеоспостереження, що встановлені понад автошляхами.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут