Професор Київського національного лінгвістичного університету і наш земляк, уродженець Володимира-Волинського Фелікс Штейнбук став лауреатом літературної премії імені Олеся Білецького.

Її отримав за збірку есеїв-мініатюр «Інкубація «Яєць динозавра», що вийшла друком у видавництві «Люта справа» 2016 року, повідомляє Слово Правди.

Переможець обирався шляхом таємного голосування на засіданні журі премії під головуванням керівника інституту літератури імені Т. Г. Шевченка Миколи Жулинського. Книга Фелікса Штейнбука присвячена творчості непересічного і талановитого українського письменника Олеся Ульяненка, який передчасно помер дев’ять років тому

Професор Фелікс Штейнбук свій професійний шлях починав з Володимир-Волинської ЗОШ №2, де працював з 1986 по 2000 рік. Згодом був деканом Кримського гуманітарного університету (м. Ялта), але після окупації залишив Крим у квітні 2014 року. Зараз викладає у Київському лінгвістичному університеті і широко знаний серед літераторів та вчених як літературознавець, педагог і методист, який вважається головним експертом з категорії тілесності. Він є автором книг «Засади тілесного міметизму у текстових стратегіях постмодерністської літератури кінця ХХ – початку ХХІ століття”, “Конвергенція тілесних мікротопосів у сучасній світовій літературі” та інших.

Премія імені Олеся Білецького заснована 1971 року і є єдиною в Україні премією за літературну критику. Присуджується щорічно за кращі праці різних жанрів у галузі літературної критики, виключаючи збірки статей і монографії. Раніше її отримували Іван Дзюба, Дмитро Горбачов, Юрій Богдашевський, Стефанія Андрусів та інші.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут