Щороку у листопаді можна спостерігати найпотужніший регулярний метеорний дощ – зорепад Леоніди. Його пік українці побачать 16-17 листопада.

Про це інформує Канал24.

Зорепад Леоніди можна спостерігати кожного року у середині листопада – 15-20 числа. Саме тоді Земля проходить через метеорний потік, частинки якого спалахують у атмосфері. Це природне явище можна побачити неозброєним людським оком.

Речовину, у потік якої потрапляє Земля, утворюється від комети 55P/Темпеля – Туттля, коли вона проходить поблизу Сонця. Вона складається із мікрочастинок розміром із піщинку.

Леоніди – найпотужніший регулярний зорепад, а раз на 33 роки утворюють справді вражаюче явище. Однак цього року земляни його не побачать. Найближчий надрясний метеорний дощ спостерігатимуть аж у 2034 році.

Метеорні потоки зазвичай називають іменами сузір’ів, у яких розташовані їх радіанти. Це точка на небесній сфері, у якій перетинаються зворотні подовження траєкторій метеорів. Назву Леоніди цей дощ отримав тому, що його радіант розміщений в сузір’ї Лева.

У 2019 році можна буде побачити ще один метеорний потік – Гемініди. Його пік спостерігатимуть 4-17 грудня.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут