Побудований на місці ядерних випробувань США ядерний могильник на Маршаллових островах у Тихому океані почав протікати, через що у море стікає радіоактивний плутоній.

Про це інформує Обозреватель.

Про це повідомляє видання LA Times. Усередині сховища під назвою “Гробниця” зберігається заражений радіацією ґрунт, який залишився після ядерних вибухів.

У період з 1946 по 1958 рік США підірвали 67 ядерних бомб на Маршаллових островах. Згодом радіоактивний ґрунт зібрали в одній з воронок від ядерного вибуху на острові Руніт, залили його бетоном і накрили зверху куполом. Могильник назвали the Tomb, або “Гробниця”.

Наразі через глобальне потепління, підйом рівня океану та підвищення температур могильник дав тріщину. Туди потрапляє вода, яка вимиває радіоактивний плутоній у море.

Представники Маршаллових островів звернулися до США по допомогу. Однак Вашингтон заявив, що відповідальність за “Гробницю” тепер несе місцева влада.

“Як так може бути, щоб купол став наш? Ми цього не хочемо. Ми не будували це. Сміття всередині нього не наше”, – обурилася президентка Республіки Маршаллові острови Хільда Хейне.

За останні 15 місяців вчені провели кілька експедицій на острови і зафіксували у місцевих жителів ознаки серйозного ураження радіацією. Зараз експерти попереджають, що в разі затоплення могильника купол може дати кілька тріщин, після чого відходи почнуть неконтрольовано витікати у Тихий океан.

“Маршаллові острови стали жертвою двох найбільших загроз, що стоять перед людством – ядерної зброї і зміни клімату. США несуть повну відповідальність за ядерні випробування, та їхні викиди більшою мірою сприяють зміні клімату, ніж викиди будь-якої іншої країни”, – заявив Майкл Джеррард, представник юридичного факультету Колумбійського університету.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут