У Польщі працюють понад 1 млн мігрантів, в їх числі близько 900 000 українців.

Про це на прес-конференції повідомив заступник директора Департаменту економічного аналізу Національного банку Польщі Яцек Котловський, передає УНІАН.

“Напруга на ринку праці значною мірою пом’якшується завдяки напливу іммігрантів… Зараз це близько 900 000 українських іммігрантів. Крім того, це також іммігранти з інших країн, зокрема з Білорусі”, – заявив Котловський.

Нацбанку Польщі вдалося підрахувати кількість трудових мігрантів на підставі виданих робочих віз, карт поляка, дозволів на тимчасове або постійне проживання в Польщі, довідок роботодавців щодо працевлаштування іноземців, а також кількості офіційно застрахованих іноземців.

З урахуванням тимчасового характеру роботи трудових мігрантів з України і Білорусі в Нацбанку Польщі вважають, що пересічний працівник з України чи Білорусі працює в Польщі близько семи місяців.

Нагадаємо, Україна лідирує за кількістю іммігрантів у ЄС. У 2018 році посвідку на проживання у Європейському Союзі отримали 527 000 українців (78% з них – у Польщі).

Україна займає перше місце серед усіх країн за кількістю отриманих посвідок на проживання в ЄС, на другому місці китайці (206 000, майже половина – у Великобританії), на третьому – індійці (197 000, 38% також у Великобританії), на четвертому – сирійці (174 000, 71% з них – у Німеччині), на п’ятому – білоруси (138 000, 92% у Польщі).

Більшість українців виїжджає в ЄС працювати – 64,7%, отримують в Європі освіту майже 12%.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут