Парацетамол та ібупрофен – одні з найпопулярніших та найбезпечніших знеболювальних та жарознижувальних препаратів. Лікарі не можуть однозначно відповісти, який з них кращий, все індивідуально.

У дітей дозволені до застосування при високій температурі й болях обидва препарати – ібупрофен і парацетамол (торгових назв безліч), розповіли у “Клубі доказової медицини”.

Ефективність препаратів для дітей

Попри можливі побічні ефекти, які є у будь-якого препарату, вони, в цілому, вони обидва безпечні й, найголовніше, ефективні. Необхідно дотримуватися дозування, щоб препарат добре “спрацював”: ібупрофен 10мг/кг, парацетамол 15 мг/кг.

Існують люди, на яких препарат не впливає, тобто цілком можливо, що на вашу дитину не діє парацетамол, але відмінно працює ібупрофен. І навпаки. Про це ви дізнаєтеся, на жаль, тільки на практиці.

Те, де і ким зроблений препарат, теж важливо. Ібупрофен має безліч досліджень, оглядів, метааналізу, присвячених саме цьому питанню порівняння ефективності та безпеки.

Безпечність препаратів для дітей

Важку токсичну дію обох препаратів зустрічається рідко. Метааналізи підтверджують, що безпека і переносність цих двох препаратів при застосуванні при болю і пропасниці у дітей однакова (розглядаємо короткочасний прийом, тобто до 7 днів).

У парацетамолу трохи краще показники безпеки відносно шлунково-кишкового тракту, нирок і дихальних шляхів. У ібупрофену є невелика перевага в ефективності зниження болю, дискомфорту і високої температури.

Якщо помічаєте, що малюкові стає гірше, або препарати не допомагають, або доводиться скорочувати інтервал між двома дозами, або просто переживаєте, що щось йде не так – зверніться до лікаря.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут