Три дні поспіль бурий ведмідь рився на звалищі в селі, спустошував фруктовий сад і просто прогулювався на Буковецькому перевалі на Прикарпатті.

Очевидцям він дозволяв себе фотографувати на телефон і нікого не лякався, йдеться в сюжеті ТСН, передає УНІАН.

Пізно ввечері селяни поверталися додому і завмерли – на узбіччі біля туристичної альтанки в купі сміття копався ведмідь і не звертав уваги ні на гуркіт мотора, ні на світло фар. “Нуль реакції на людей. Він вів себе спокійно, не агресивно. Як будь-яка домашня собака”, – каже житель села Буковець Микола Томащук.

Три дні поспіль клишоногий приходив на смітник, заглядав у вікна нежитлового будинку неподалік і лазив в саду на дерева, щоб, не поспішаючи, насолодитися фруктами. Подивитися на відчайдушного приїхав фахівець національного парку “Верховинський” Ярослав Зеленчук. Він припускає, що це ведмежа, якому не виповнилося ще й двох років. “Молодий, якого самка відігнала від себе, тому що вона зараз у барлозі знову народжує нових ведмежат. І він починає самостійне життя. Але це самостійне життя він починає шляхом меншого опору – він йде, де багато їжі і її не важко добувати”, – вважає знавець.

Шматки курки гриль та інші смаколики – це турбує керівника напряму “Рідкісні види” WWF Україна. “Проблема не у ведмедеві, який прийшов на стихійне звалище, а проблема в безвідповідальній поведінці людей, які, відпочиваючи на природі, сміття не забрали з собою, а просто кинули в лісі”, – каже Богдан Вихор. Зоозахисники радіють, що це було всього лише ведмежа, тому що дорослий звір міг би напасти на людей.

Але і для малюка така близькість до цивілізації небезпечна – клишоногий може стати здобиччю для браконьєрів. Тому селяни і працівники національного парку взялися ліквідувати звалище – вивезли півсотні мішків сміття. Майже половина з цього – скло і пластик. “Сміття небезпечне для ведмедя, тому що коли він з’їсть разом з пластиком, його здоров’ю це не допоможе”, – пояснює Ярослав Зеленчук. Але таких стихійних звалищ у Верховинському районі десятки: одні створюють туристи, інші є справою рук місцевих. У минулому році організоване сміттєзвалище закрили, оскільки переповнили, тепер відходи везуть майже за півтори сотні кілометрів. “Середній мішок сміття в організаціях, що працюють на території району, коштує 45 грн. Несортоване. Сортоване забирають безкоштовно”, – говорить керівник Національного парку “Верховинський” Михайло Нечай. Встановлені фотопастки показали: клишоногий пішов. Але працівники нацпарку хочуть його зловити і перевезти в лісові хащі, щоб дорослому життю він навчався подалі від людей.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут