На дворі стає прохолодно і господарі, які обігрівають своє житло з допомогою твердопаливних котлів, продовжують заготовлювати дрова. Про те, які ціни на необроблену деревину та яка процедура її заготівлі, запитуємо інженера охорони захисту лісу державного підприємства «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Романа Мосорука.

Про це повідомляє “Місто Вечірнє”.

Роман Олександрович пояснює, що лісомисливське господарство традиційно реалізовує необроблену деревину для населення за поданими заявами мешканців. Вартість деревини першої групи (дуб, граб, ясен, береза) становить 340грн/куб.м, другої групи (сосна, вільха) – 310грн /куб.м, третьої групи (осика, тополя, верба) – 310грн/куб.м.

– Людина, яка має намір придбати деревину, повинна звернутися у лісомисливське господарство, або до найближчого лісництва з копіями паспорта та ідентифікаційного коду, написати відповідну заяву, – пояснює фахівець. – Їй на руки видадуть наряд на відпуск лісопродукції. З цим документом і чеком, що підтверджує оплату лісопродукції, вона власним транспортом їде на вказану ділянку, де відбувається вирубка лісу. Там людина може отримати деревину та власними зусиллями завантажити її. Майстер електронного обліку випише накладну і внесе всі необхідні дані у систему електронного обліку (це є підтвердженням того, що лісопродукція – легального походження). Також деревину можна виписати зі складу лісокомплексу (лише хвойні дерева), однак ціни на неї – значно дорожчі. Вартість такої деревини – 610 грн/куб.м.

Роман Мосорук нагадує, що за самовільну вирубку дерев на порушника чекає відповідальність, згідно з чинним законодавством. Наприклад, якщо діаметр пня від 14 до 18 сантиметрів, то порушник має відшкодувати державі збитки у розмірі 751грн, а якщо діаметр 30-34 сантиметри, то сума завданих збитків буде становити 5732грн. Крім того, порушнику доведеться заплатити штраф у розмірі від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів громадян.

Більш детальну інформацію з приводу заготівлі деревини у Володимир-Волинському лісгоспі можна отримати за телефоном 067-361-50-30.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут