У ході обстеження діяльності ПрАТ “Володимир-Волинська птахофабрика” вітчизняні контролери виявили низку порушень. Про це у коментарі УНН розповів головний спеціаліст відділу регулювання природокористування, погоджувальної діяльності та моніторингу довкілля управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Юрій Козлов.

Він уточнив, що діяльність підприємства обстежила робоча група у складі фахівців управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА, державної екологічної інспекції у Волинській області, ГУ Держпродспоживслужби, ГУ Держгеокадастру та Державного агентства водних ресурсів України. Доручення на обстеження діяльності ПрАТ видав т. в. о. голови Волинської ОДА Олександр Киричук.

За результатами проведеної роботи контролери встановили, що птахофабрика порушує ЗУ “Про охорону атмосферного повітря”.

“Держекоінспекцією було виявлено, що підприємство має дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, але не має полів фільтрації для очищення від неорганізованих джерел забруднення”, – сказав він.

Також встановлено, що “Володимир-Волинська птахофабрика” порушує земельне законодавство України в частині використання земель не за цільовим призначенням.

“ГУ Держгеокадастру встановило, що на земельній ділянці площею 4 га з цільовим призначенням “для ведення товарного сільськогосподарського виробництва” розташовані поля фільтрації площею 2,5 га. Це є порушення статті 96 Земельного Кодексу України, якою визначено, що землекористувачі зобов’язані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням. А у них, фактично, половина ділянки іде на нецільове призначення”, – уточнив він.

У свою чергу ГУ Держпродспоживслужби цьогоріч перевіряла птахофабрику тричі, нагадав Козлов.

“Було проведено один плановий та два позапланові заходи державного нагляду та контролю. За їх результатами було видано 2 приписи щодо усунення виявлених порушень. За невиконання цих приписів на підприємство було накладено штраф у розмірі 33 тис. 384 грн”, – нагадав він.

Про результати обстеження діяльності “Володимир-Волинської птахофабрики ” поінформовані усі члени робочої групи. Вони сприятимуть тому, аби підприємство усунуло порушення, каже Козлов.

Ба більше, днями на діяльність ПрАТ поскаржився житель Володимира-Волинського, розповів чиновник. Скарга стосується неналежної роботи відстійників птахофабрики, уточнив він.

“Ця скарга, згідно з чинним законодавством, ляже в основу перевірки підприємства. Оскільки підприємство може отримати припис лише після перевірки. Дослідження діяльності підприємства носить рекомендаційний характер”, – резюмував Козлов.

Нагадаємо, два тижні тому волинські активісти зафільмували потік викидів рідких відходів червоного кольору на території Володимир-Волинського району. Вони дослідили, що нечистоти ведуть до відстійників ПрАТ “Володимир-Волинська птахофабрика”.

У “Володимир-Волинській птахофабриці” спочатку мовчали, а потім визнали: викиди кривавих відходів червоного кольору сформувалися внаслідок діяльності компанії.

За фактом забруднення земель району Володимир-Волинська прокуратура розпочала кримінальне провадження.

“Володимир-Волинська птахофабрика” виробляє курятину ТМ “Епікур”, а сама компанія, за даними офіційних реєстрів, належить до групи компаній “Опенмайнд”, де серед співзасновників — родичі колишнього народного депутата Михайла Добкіна.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут