Нещодавно до України приїжджала астронавтка NASA Гайдемарі Стефанишин-Пайпер. Вона стала першою астронавткою українського походження, яка побувала у відкритому космосі.

Про це повідомляє сайт “Княжий Град”, посилаючись на Техно 24.

Гайдемарі пригадала, що тренування проходили під водою. При цьому українка мала великий досвід роботи дайверкою ВМС, тож ці навики їй пригодились.

Однак, за її словами, тренування під водою відрізнялись від тих відчуттів, що були у космосі. Адже у воді астронавти перебувають у нейтральному стані, але є гравітація. Особливо це можна було помітити у роботі з обладнанням. До слова, під час місій Стефанишин-Пайпер допомагала споруджувати МКС, тож їй довелось багато працювати з інструментом.

“Під водою, якщо ти відпустиш дрібний предмет, скажімо антену, як це було в мене під час тренувань перед другим польотом, вона почне повільно тонути, опустившись своєю важчою частиною донизу. Вона змінить положення, через гравітацію. У космосі ти відпускаєш антену і вона залишиться на своєму місці, у тому ж положенні. Тому на орбіті набагато легше виконувати такі роботи – не потрібно боротися з тиском води та гравітацією”, – розповіла астронавтка.

Також вона додала, що у водному середовищі набагато важче рухатися. Вода сильно сповільнює рухи. А от у космосі найменший дотик одразу переміщає астронавта.

“Коли ти ледь відштовхуєшся від чогось під водою, цього зазвичай недостатньо, щоб хоч якось змусити тебе рухатися, у космосі виконуючи ці ж рухи ти значно просуваєшся. Ти повинен зрозуміти, що будь-який найменший рух має суттєві наслідки”, – пригадала Гайдемарі.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут