У США зафіксовано понад 1299 випадків захворювань легенів, пов’язаних з курінням вейпа. Сімнадцятирічний підліток з Нью-Йорка став наймолодшим серед тих, хто загинув через невідому хворобу.

Загалом від “вейп-епідемії” померло 29 людей: у Каліфорнії – 3, Джорджії, Канзасі та Орегоні – по 2, а в Вірджинії, Нью-Джерсі, Іллінойсі, Індіані, Міннесоті, Міссурі, Флориді, Небрасці, Міссісіпі, Коннектикуті, Алабамі, Пенсильванії, Мічигані, Массачусетсі, Техасі, Нью-Йорку, Юті та на Віргінських островах по одній людині, повідомляє Канал24, посилаючись на The New York Times.

Кілька держав намагаються вжити заходів стосовно обмеження продажу вейп-продукції. Наприклад, Державна рада охорони здоров’я Вашингтона ухвалила екстрену зупинку продажу ароматизованих препаратів для вейпінгу, включаючи м’яту та ментол. Заборона буде діяти 120 днів.

Армія США заявила, що лікує двох солдатів від цієї епідемії, внаслідок чого заборонила на базах електронні сигарети та вейпи.

Симптоми “вейп-хвороби”
  • Ускладнене дихання;
  • Задишка;
  • Біль у грудях;
  • Лихоманка;
  • Блювота;
  • Діарея;

Що відомо про вейп-хворобу

У серпні, в штаті Іллінойс, було повідомлено про першу смерть від хвороби легенів, викликану вейпінгом.

Найімовірніша причина – хімічний опік. Також відомо, що 76% пацієнтів використовували заправки для вейпів з вмістом ТГК.

Федеральні та державні органи охорони здоров’я випробовують усі матеріали та вивчають зразки тканин у пацієнтів, намагаючись знайти причину спалаху. Також вони стурбовані величезною кількістю незаконних продуктів з ТГК в обігу, до яких часто додають розріджувачі та ароматизатори, які можуть бути токсичними для легенів.

На початку вересня у Нью-Йорку заявили, що в заправках для вейпів, які використовували загиблі, виявлено багато вітаміну Е. Проте медики не поспішають з попередніми висновками та проводять дослідження.

9 вересня чиновники Штату Нью-Йорк заявили, що відправили повістки трьом компаніям, які продають заправки для вейпу з високим вмістом цього вітаміну. Експерти наголошують, що компанії часто використовують різноманітні дешеві загущувачі та ароматизатори.

Відомо, що вітаміну Е багато у мигдалі, оливковій та ріпаковій оліях. Він доступний як звичайна харчова добавка і часто використовується для косметичного догляду за шкірою. Експерти кажуть, що його молекулярна структура не досліджена і цілком може виявитись небезпечною.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут