Коли парламент  вносив зміни та доповнення до законодавства про вибори депутатів місцевих рад, то, пропонуючи висування їх у відкритих списках по мажоритарних округах, цілком по-європейськи передбачав, що саме партії будуть нести всю повноту відповідальності за діяльність своїх висуванців, – інформує “Волинська газета”.

Але на практиці виявилося, що обранці громади дуже часто або банально та безкарно змінюють партійні знамена, переходячи в іншу фракцію, або взагалі не зважають на партію, котра, включивши кандидата в свої списки, дала йому путівку в життя як депутатові.

Що нашвидкоруч створена партія «Наш край» завдяки вмілій роботі обласного керівництва восени 2015 р. здобула на Волині велику кількість депутатських місць в радах різного рівня – від обласної до районних і міських, то це незаперечний факт. Але так само відомо, що сьогодні «Наш край» в області нагадує «летючий голландець» – корабель без стерна, вітрил і капітана. Є лише розрізнені групи депутатів у різних радах, які не те що втратили будь-який стосунок до «матері-партії», але й узагалі жодного разу не прозвітували перед однопартійцями про результати своєї діяльності та не порадилися, які питання і на якому рівні (головне – якими способами та методами!) планують вирішувати.

Характерний приклад – «Наш край» у Володимир-Волинській міськраді. Здавалося б, важлива та популярна на старті опалювального сезону тема: індивідуальне опалення у багатоквартирних будинках. Яка тут, здавалося б, політика, які оборудки, коли людям видається реальною перспективою та можливістю зекономити?

Та чи так це насправді? Найбільшою «голкою» переформатування подачі тепла є фінансові махінації, на яких хочуть «нагріти» довірливих володимирчан. Далі – про це все по порядку.

Отже, вже другу каденцію поспіль уже депутати від «Нашого краю» Руслан Мороз та Максим Климюк активно просувають питання встановлення у квартирах володимирчан автономного опалення. З якого ж це дива виникло піклування про володимирчан саме цими депутатами, адже і всі інші мріють, щоб в оселях виборців було тепло, а платили люди за калорії небагато?

Виявляється, заклики про введення програми з встановлення індивідуального опалення від Руслана Мороза лунають вже другу каденцію поспіль. Вміло використовуючи емоції людей, які за тепло віддають ледь не пів зарплатні, Руслан Мороз не говорить, що хотів мати власну вигоду з цієї «індивідуалки» вже давно.

Лобіювання «індивідуалки» бере початок ще у 2014 р., коли він пропонував віддати теплокомуненерго міста в оренду у приватні руки представників фірми «Сміла Енергоінвест». Не менш амбіційний та активний під час виступів у міській раді Максим Климюк (екскерівник молодіжного крила «Партії регіонів») не міг не підтримати товариша та односписочника, з яким ще з часів «регіонів» – разом. Тоді (архіви, як звісно, не горять!) депутат Руслан Мороз завзято переконував міських тепловиків, що «індивідуалка» допоможе вибратися з боргової кабали, яка на той час поглинула підприємство…

Однак, Руслана Мороза тоді не послухали, і тим самим не позбавили володимирчан тепла взимку. А зовсім скоро одного із засновників «Сміла Енегоінвест» затримала прокуратура та висунула звинувачення у привласненні майже 40 мільйонів гривень. Збитки, заподіяні цим підприємством, досі вирішують у місті, адже колосальні проблеми з теплопостачанням до квартир існують й до сьогодні….

Але правду кажуть: своя сорочка ближча до тіла. У декларації про майно та доходи невтомного борця за тепло в оселях володимирчан депутата Руслана Мороза та його родичів є понад 20 об’єктів нерухомості. Опалювати таку кількість нерухомості з централізованого опалення, мабуть, стало занадто дорого для депутатської родини, і, ймовірно, тому вирішив просувати питання «індивідуалки» далі, заручившись колись «младорегіонала», а тепер «нашогокраївця» Максима Климюка. Втім, поки – безрезультатно. Бо автономне опалення чи централізоване: палка з двома кінцями.

Плоди економії на індивідуальному опаленні люди можуть відчути за роки, лиш якщо матимуть добросовісних сусідів. Халатність до техніки безпеки може призвести до таких трагічних наслідків, як у м. Дрогобичі на Львівщині, де трапився обвал чотириповерхового будинку через вибух побутового газу. Також нещодавно у м. Нововолинську трапилося масове отруєння чадним газом, у якій постраждали мешканці квартири та працівники швидкої. А ще раніше в Місті шахтарів половина будинку залишилася без даху над головою: сусід так перегрів неазконну «індивідуалку», що все вибухнуло, і тільки дивом ніхто з людей не загинув…

Втім, переобладнання квартир на індивідуальне опалення несе за собою й фінансові та юридичні моменти. Зокрема, переобладнання квартир залежно від площі загалом вартує від 60 до 100 тис. грн. І для цього потрібна згода всіх власників квартир чи квартиронаймачів, а не лише кількох.

Ще один важливий момент: підключення до автономного опалення зобов’язує користувачів самостійно відповідати за справність та інші елементи опалення, а також за власний кошт усувати неполадки.

Тому, погодьтеся, справа це непроста, дороговартісна і, звичайно, відповідальна. Будь-яка помилка, і йдеться про людське життя…

Звичайно, якби партія «Наш край» силами всіх своїх депутатів проголосила публічний курс на встановлення індивідуальних систем опалення по всій області, відпали б будь-які підозри в особистих інтересах до цієї теми панів Руслана Мороза і Максима Климюка. А так партія мовчить, а висунуті нею депутати на цю тему що в облраді, що в усіх районних і міських – ні пари з вуст.

То в чому ж тоді справа?

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут