“Володимир-Волинську птахофабрику” підозрюють у скиданні “кривавих відходів” у відкритий грунт. На діяльність підприємства скаржаться екоактивісти, повідомив в коментарі УНН Тарас Сватко.

“Ця ситуація триває із самого початку заснування у нашому місті птахофабрики. Кілька років тому з’явилося перше відео із демонстрацією того, як птахофабрика зливає криваві відходи у відкритий грунт. Місяць тому я особисто публікував схоже відео у Facebook. І вчора було опубліковане ще одне відео.

Всі ці нечистоти, відходи з птахофабрики стікають в землю, потрапляють у грунтові води без попередньої фільтрації. Поряд з цим місцем знаходиться озеро. І нещодавно місцеві ЗМІ писали про те, що люди, які там купались, захворіли на сальмонельоз…”, – розповів він. Місцева влада проблему замовчує, скаржиться Сватко.

Читати також: «Виїдає очі»: Активісти знайшли ймовірне джерело смороду у Володимирі. ФОТО. ВІДЕО

“Місяць тому ми писали колективне звернення до міського голови з цього приводу. Він звернувся до екологів, вони провели обстеження і, як традиційно це відбувається, не виявили жодних порушень”, – зазначив активіст.

Читати також: Нардеп Гузь просить держоргани перевірити порушення на Володимир-Волинській птахофабриці

Не хочуть коментувати проблему і у “Володимир-Волинській птахофабриці”, продовжив Сватко.

“Ми приїжджали до птахофабрики, хотіли зустрітися із керівництвом. Але до нас ніхто з керівництва, а навіть з персоналу птахофабрики, не вийшов. Окрім охоронців, які повідомили нам, що в середину нас не пустять, і спілкуватися з нами ніхто не стане”, – каже він.

Інформацію місцевих ЗМІ про скидання “кривавих відходів” взяли до уваги в ГУ НП у Волинській області, розпочавши перевірку фактів.

“Дані із публікацій в Інтернеті зареєстровані в Журналі єдиного обліку заяв та повідомлень. Це є підставою для проведення перевірки”, – повідомили у поліції, додавши, що планують долучили до перевірки екологів.

Читати також: Триває суд: Фіскали оштрафували Володимир-Волинську птахофабрику

“У результаті проведення цієї перевірки з’ясується, чи є тут ознаки кримінального провадження чи немає. Буде визначена правова кваліфікація”, – додали у пресслужбі поліції.

“Володимир-Волинська птахофабрика” виробляє курятину ТМ “Епікур”, а сама компанія, за даними офіційних реєстрів, належить до групи компаній “Опенмайнд”, де серед співзасновників – родичі колишнього народного депутата Михайла Добкіна.

ОНОВЛЕНО о 10:35

Розпочато кримінальне провадження за фактом забруднення земель у Володимир-Волинському районі. Про це інформує Прокуратура Волинської області.

Розпочато кримінальне провадження за фактом забруднення земель у Володимир-Волинському районі. ФОТО Реагуючи на…

Опубліковано Прокуратура Волинської області Субота, 5 жовтня 2019 р.

Розслідування кримінального провадження, яке провадить Володимир-Волинський відділ поліції, перебуває на контролі в керівництва прокуратури Волинської області.
Про результати розслідування обов’язково буде поінформовано громадськість.

Довідково: Згідно санкції ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, – караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

1 КОМЕНТАР

  1. Ха-ха)
    Штраф 3 400.Та вони можуть собі абонемент на роки вперед взяти. А довкілля і надалі страждатиме…

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут