У Польщі очікується посилення боротьби за працівників. У четвертому кварталі 2019 року майже кожен 7-й роботодавець планує збільшити кількість вакансій.

Про це йдеться в дослідженні ManpowerGroup, повідомляє Yavp.pl. Згідно отриманих результатів, збільшити штат працівників планують 13% опитаних підприємців.

Загалом прогнозується, що приріст зайнятості по країні на кінець року складе 9%. Хороший показник, проте на 4% нижчий, ніж було в аналогічному періоді 2018 року.Найлегше знайти роботу буде у великих компаніях, які збираються збільшити кількість вільних вакансій відразу на 27%. Натомість представники середнього та малого бізнесу висловили готовність розширити свої штати протягом четвертого кварталу 2019 року на 16% і 6% відповідно.

Якщо подивитися статистику по галузях, то найбільшу кількість нових працівників потребуватимуть будівельні компанії (ріст зайнятості у цій сфері очікується на рівні 13%). Хороші перспективи також знайти роботу в галузях енергетики, транспорту, логістики, комунікацій (прогноз приросту зайнятості тут складає 11%) або торгівлі (+10%). Водночас складніше працевлаштуватися буде в сільському господарстві, де найгірші прогнози щодо збільшення показника зайнятості (лише 2%).

Говорячи про територіальні перспективи пошуку роботи, найбільші можливості відкриються на південному заході Польщі, де очікується ріст зайнятості на 17%. Хорошою виглядає і ситуація на півдні країни, тут прогнози складають +14%. А от найслабші позиції мають північ та центр. Тамтешні роботодавці готові будуть працевлаштувати в 4-5 разів меншу кількість людей, ніж їхні колеги з південного заходу Польщі.

Нагадаємо, експерти ринку працевлаштування визнають, що Польща не може гідно конкурувати з Німеччиною за трудових мігрантів з Україною.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут