У рамках фесттивалю «Український коровай-сузір’я» відбудеться багато цікавих майстер-класів. Про це сайту “Княжий Град” повідомили у організаційному комітеті заходу.

Зокрема, навчатимуть виготовляти унікальні прикраси – гердан, відбудеться і майстер-клас із гончарства, розмальовування медового пряника, хусткування та соломоплетіння.

Переглянути повну програму фестивалю можна ТУТ.

Аби діти мали місце для проведення дозвілля, із 11-ї до 16-ї працюватиме дитяче містечко.

Віра Олеш хусткуватиме красунь Володимирщини

Про давні хустки, які часто стають ключем до цікавих, а інколи й таємничих історій, їхнє значення в житті українського жіноцтва, манери пов’язувати та носити, прикрашаючи навіть сучасний одяг, матимуть нагоду дізнатися всі, хто відвідає «Український коровай-сузір’я», у рамках якого відома хусткувальниця Львівщини Віра Олеш проведе майстер-клас.

Про Віру Богданівну можна говорити як про філолога, психолога, логопеда, журналіста, велотуристку, волонтера благодійного фонду, ведучу фестивалів, концертів, поетично-музичних дійств, ну і, звичайно, знану в усій Україні хусткувальницю. Вона разом із учасниками всеукраїнського заходу «Книжкова толока» об’їхала чи не всю країну, захустковуючи дівчат і жінок, таким чином додаючи їм шарму та величності.

А уже цієї неділі пані Віра вив’язуватиме хустки красуням Володимирщини, а разом із тим ділитиметься знаннями про їх походження і розмаїту специфіку в регіонах.

Усі охочі зможуть поспілкуватися із майстринею о 13.30 на додатковій сцені фестивалю.

Читати також: Фестиваль «Український коровай-сузір’я» у цифрах: що готують цікавого

Майстер-клас від майстрині соломоплетіння Валентини Якимович

Сама Валентина Якимович проживає в с. Соловичі  Турійського району. За фахом вона вчитель, але чарівний блиск соломи вабив майстриню віддавна, тож навчає своїх учнів не лише азам науки, а й соломоплетінню та народній флористиці у студії “Поліське золото”, яка діє при ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Соловичі.

Своїми роботами вона прославила Турійщину далеко за її межами. Роботи Валентини Петрівни експонувалися на виставках у Києві в Українському домі, Волинському краєзнавчому музеї та в музеях Луцького замку. Також майстриня щороку бере участь у Різдвяній майстерні, що працює у Луцьку напередодні Різдва.

До слова, організатори фестивалю «Український коровай-сузір’я» – Володимир-Волинська райдержадміністрація, Володимир-Волинська районна рада та Устилузька міська та сільські ради. Інформаційний партнер – сайт Володимира-Волинського «Княжий Град».

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут