У районній лікарні Ковеля провели операцію на відкритому серці 64−річному чоловікові, у якого стався інфаркт. Цей випадок унікальний, бо досі операції такої складності виконували лише в спеціалізованих закладах.

Про те, як пройшла операція і як себе почуває пацієнт, у сюжеті ТСН.19:30, передає “Під Прицілом”.

Операцію на серці протягом шести годин проводили відразу четверо кардіохірургів. Серце 64−річного чоловіка медики зупинили на півтори години. “До цього такі операції проводились тільки в високоспеціаліхованих кардіохірургічних центрах та деяких обласних лікарнях”, − каже лікар−анестезіолог Ковельського МТМО Юліан Голик.

Федір Кіндратович на 5 день після операції почувається бадьоро.Усі ці дні дружина Світлана від нього не відходила ні на крок.

“Зроблена велика об’ємна операція: заміна висхідної аорти. Тепер пацієнт готується до виписки”, − каже лікар−кардіохірург Володимир Мороз.

Операція на відкритому серці в районній лікарні. 64−річного чоловіка, у якого стався інфаркт і зупинилося серце, прооперували в Ковелі. Це унікальний випадок, бо досі операції такої складності виконували лише в спеціалізованих закладах і навіть не у всіх обласних центрах. Як нині почувається чоловік, і чим ще подивували медики на периферії – у сюжеті.

Технічна база цієї районної лікарні вражає. Сучасне обладнання тут у кожному відділенні. Гроші, крім основних джерел фінансування, дають меценати та різні гранти. 70% кадрів – молоді спеціалісти. Двом керівникам закладу немає і 25 років. Розповідають, як їм вдається втримати у районній лікарні молодих медиків: оплачують курси, стажування і навчання.

У Ковель їдуть лікуватися з усієї України і навіть з−за кордону. “У нас були недавно пацієнти з Канади, зі США. Їдуть із сусідньої Польщі та  Білорусі”, − каже лікар−уролог Ковельського МТМО Максим Овечко.

Своїм секретом успіху ковельські медики називають командну роботу. До кінця нинішнього року планують зробити ще півсотні складних операцій на серці, а також готуються до першої пересадки нирки.

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут