Асоціації міст України вдалося відстояти пайові внески для громад. Про це стало відомо сайту “Княжий Град” в Офісі реформ Волинського регіонального відділення Асоціації міст України. 

До слова, раніше ми інформували, що у громад хотіли забрати пайову участь. 

Завдяки зусиллям АМУ та підтримці народних депутатів вдалося все ж зберегти пайові внески та не допустити згортання бюджетної децентралізації. Значних втрат могли зазнати й окремі місцеві бюджети Волині, але цьому змогли запобігти.

Як йдеться на сайті Асоціації міст України, напередодні, 20 вересня, на засіданні Верховної Ради України народні депутати проголосували за законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (№1059 від 29.08.2019 р.) з тими правками, які не скасовують пайові внески, а вдосконалюють механізм їх нарахування, сплати та використання.

Це:

– встановлення фіксованого розміру сплати пайових внесків: 4% –для нежитлових будівель, 2% – для житлових, 0% – для промислових споруд;

– сплата виключно в грошовій формі на рахунки місцевих бюджетів.

І хоча термін дії пайових внесків визначено на рік – до кінця 2020 р. (на рік для нових об’єктів, і до повного виконання – розпочатих), громади отримали суттєвий фінансовий ресурс, який спрямовується на будівництво, ремонт і реконструкцію важливих соціальних об’єктів: шкіл, дитячих садочків, лікарень та доріг.

Такого результату вдалося досягти завдяки активній підтримці зі сторони народних депутатів, активістів, науковців та громадськості.

Нагадаємо, що за даними експертів АМУ, у 2018-му місцеві бюджети отримали пайової участі близько 1,6 млрд гривень. Значних втрати могли зазнати й окремі місцеві бюджети Волині. За інформацією консультанта з бюджетних питань Асоціації міст України (проєкт «ПУЛЬС»), Василя ГРОМА, за вісім місяців 2019 року пайової участі у бюджет Луцька надійшло майже 14 мільйонів, Нововолинська – близько 756 тисяч, Ковеля – понад 17 тисяч. Якщо говорити про ОТГ, то для них це теж чималі гроші. Так до бюджетів об’єднаних територіальних громад цьогоріч уже сплачено сотні тисяч гривень пайової участі: до Боратинської – майже 947,5 тисяч гривень, Заборольської – понад 785 тисяч, Підгаєцької – майже 703 тисячі, Липинської – понад 320 тисяч, Княгининівської – близько 257 тисяч, Дубівської – 49 тисяч, Ківерцівської міської – майже 117 тисяч, Цуманської і Люблинецької селищних – близько 122 та 35 тисяч відповідно. Є пайова участь і в бюджетах інших громад хоч і не велика.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут