Соціальна мережа Facebook повідомила подробиці про незалежну спостережному органі, якому користувачі зможуть поскаржитися на неправомірне вилучення.

Як повідомляє Укрінформ, посилаючись на DW, соцмережа розраховує залучити до цієї діяльності близько 40 експертів.

Імена перших учасників групи, як очікується, стануть відомі до кінця поточного року. Їх призначатимуть на три роки. Кожну скаргу розглядатиме група з п’яти експертів. Їх рішення буде обов’язковим для виконання. Єдиним винятком стане ситуація, коли керівництво Facebook визнає, що відновлення контенту означатиме порушення законодавства.

Засновник соцмережі Марк Цукерберг уперше заявив про плани створити подібний орган торік. Очікується, що він розпочне роботу на початку 2020 року.

За 15 років існування соціальна мережа неодноразово ставала об’єктом критики користувачів або предметом інтересу влади. Так, на початку 2018 року стало відомо про найбільший в історії Facebook витік особистих даних. Компанія Cambridge Analytica незаконно зібрала дані 87 мільйонів користувачів соцмережі і передавала їх третім особам, в тому числі, ймовірно, передвиборчому штабу нинішнього президента США Дональда Трампа, який використав їх для політичної реклами.

У вересні 2019 року ряд американських штатів почав антимонопольне розслідування щодо соціальної мережі. Влада має намір з’ясувати, чи зловживав Facebook своїм домінуванням на ринку.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут