У місті Нововолинськ проваджують проєкт із тепломодернізації ЗОШ №7 «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у м. Нововолинську», – про це інформує сайт “Княжий град”.

Завдяки проєкту місто вже закрило стару неефективну котельню та замінило 800 м труби тепломережі на попередньо ізольовані одного з районів. Це дало змогу значно економити більше 80 тис. куб. м природнього газу щороку та знизити викиди СО2 на 160 тон щороку. Для прикладу, такий обсяг енергії вистачить на цілий рік для 35 домогосподарств.

Сьогодні тривають фінальні роботи із термомодернізації будівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №7. Навчальний заклад обрали серед усіх приміщень, що є у комунальній власності. Адже енергомоніторинг продемонстрував, що саме у цій будівлі є найбільші втрати енергії.

Понад 500 учнів зустрінуть осінньо-зимовий період у комфортніших умовах. У школі вже встановлюють сучасну вентиляцію, замінили освітлення та вікна, утеплюють стіни, встановили нову систему опалення та індивідуальний тепловий пункт. Буде обладнане зовнішнє освітлення та перероблятимуть центральний вхід в школу. Разом усі ці заходи дадуть змогу школі економити 948 МВт-год енергії на рік. Це в два рази менше, ніж заклад споживав раніше. Окрім того, температура у приміщеннях триматиметься на рівні нормативних 20 – 21◦ С.

За попередніми оцінками, у результаті реалізації всього проекту очікується скорочення скорочення викидів СО2 – понад 384 тон на рік, що також можна досягти шляхом відмови від використання 246 нових автомобілів щороку.

Варто зазначити, що у жовтні 2015 року стартувала ініціатива «Угода мерів щодо клімату та енергії», яка визначила нові горизонти й добровільні зобов’язання: до 2030 року скоротити викиди СО2 на 30% порівняно з базовим роком.  У ЄС передбачили понад 13 млн євро на реалізацію проектів з енергозбереження та енергоефективності в Україні до 2020 року. Відтак міста-підписанти Угоди Мерів мали можливість отримати грант на реалізацію таких ініціатив.  17 відібраних проектів стали першими в Україні і мають на практиці показати іншим містам доцільність впровадження заходів з енергоефективності. Тому вони отримали назву «демонстраційні».

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут