Суттєвих зауважень до Центрвиборчкому на президентських і позачергових парламентських виборах не було ні від міжнародних, ні від українських структур. На думку депутата Верховної Ради Ігоря Гузя, ініціатива президента Зеленського оновити склад ЦВК – неочікувана і ймовірно зумовлена бажанням контролювати ще один із державних органів.

І він – один із тих членів профільного комітету, хто утримався щодо цього питання.

«Можливо, були якісь помарки чи не зовсім ідеальні рішення. Та на виборах переміг Зеленський, перемогла «Слуга народу» і не було великих зауваг. Я особисто сприймаю це як спробу командувати. Ми даємо занадто багато влади в одні руки. Сподіваюсь, що 300 голосів в залі не буде. Бо просто тому, що захотілося – це не зовсім правильно», – розповів обранець.

Голосування у другому читанні за законопроєкт щодо усунення з посади президента України він називає «смішними іграми». Хоча й не заперечує, що закон про імпічмент потрібний, тому в першому читанні віддав свій голос «за».

«У другому читанні за нього проголосували лише депутати з «Слуги народу», бо іншим нардепам не сподобалося те, що закон ухвалювали без розгляду поправок. У мене були запитання. По-перше, потрібно 3/4 депутатів, аби процедура імпічменту завершилася позитивно, а це – 337 нардепів. Чому саме стільки? Друге, прописана норма, що якщо за крок до імпічменту президент визнає свою провину і складає свої повноваження, то він не переслідується. І, якщо імпічмент не підтримав парламент, спікер повинен вибачитися перед президентом. Це ж якісь смішні ігри», – вважає депутат.

Щодо швидких рішень у Раді зауважив: «Я думаю, що таке бажання – це, з одного боку, дуже швидко показати результати. І це похвально. А з іншого боку, це ось так передавити. Тобто, говорити, що нас більше і ми зробимо все, що захочемо і думка меншості – неважлива. Так не можна, тому має бути дискусія», – розповів Гузь.

Він також переконаний, що найбільшим ударом по парламентаризму в Україні може бути ініційоване рішення про імперативний мандат. На його думку, це означає, що керівництво партії зможе відкликати свого депутата за будь-що.

«Це буде рабство, яке заставить тримати в страху будь-якого депутата будь-якої фракції. Не тільки «Слуги народу», – наголошує він.

Ігор Гузь: Ми даємо занадто багато влади в одні руки

Оновлення складу ЦВК, швидкі рішення нової Верховної Ради та небезпеку імперативного мандата – про це у прямому ефірі 24 каналу у програмі «Актуальне інтерв'ю» розповів народний депутат Ігор Гузь.На його думку, суттєвих зауважень до ЦВК від міжнародних та українських структур не було, голосування у другому читанні за імпічмент президента він називає «смішними іграми». А рішення у Верховній Раді, з його слів, все ж треба приймати після дискусій у парламентській залі, адже думку меншості треба теж враховувати.«Можливо, були якісь помарки чи не зовсім ідеальні рішення. Та на виборах переміг Зеленський, перемогла «Слуга народу». Тобто фактично опозиція. І не було великих зауваг. Я особисто сприймаю це як спробу командувати», – розповів обранець.«Без сумніву, закон про імпічмент потрібен, в першому читанні я проголосував «за», а другого читання фактично не було. Люди повинні розуміти, що між першим і другим читанням є два тижні, аби депутати могли подати свої поправки, побажання тощо. Але, на жаль, монобільшість вирішила «відмести» цю історію, тому закон прийняли в першому читанні одразу в цілому», – сказав нардеп.За його словами, депутати від «Слуги народу» позбавили інших нардепів можливості подавати поправки і продискутувати. На його думку, якщо імпічмент не підтримав парламент, спікер парламенту повинен вибачитися перед президентом: «Це ж якісь смішні ігри». Щодо швидких рішень у Раді зауважив: «Я думаю, що таке бажання – це, з одного боку, дуже швидко показати результати. І це похвально. А з іншого боку, це ось так передавити. Тобто, говорити, що нас більше і ми зробимо все, що захочемо і думка меншості неважлива, так не можна, тому має бути дискусія», – розповів Гузь.

Опубліковано Ігор Гузь – офіційна сторінка Четвер, 12 вересня 2019 р.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут