У прикордонному Устилузі, що є центром Устилузької міської ОТГ, цьогоріч 12 жовтня, відбудеться перший фестиваль «Устилуг Стравінський FEST», присвячений композиторові Ігорю Стравінському. Про це інформує “Княжий Град” із посиланням на Офіс реформ, Волинського регіонального відділення Асоціації міст України.

Цей проект, який втілюватиме Устилузька міська рада у партнерстві з Волинським регіональним відділенням Асоціації міст України, став одним із переможців проекту «Малі міста – великі враження».

Напередодні, 6 вересня, «Устилуг Стравінський FEST» презентували в столичному агентстві «Укрінформ».

Участь у презентації організованій Український центр культурних досліджень, взяли Ірина Френкель – директор цього центру, грантова програма «Малі міста – великі враження»; Людмила Даменцова – представник Асоціація міст України, Лілія Бевзюк-Волошина – менеджер зі зв’язків з громадськістю програми «Малі міста – великі враження», прессекретар фестивалю «Устилуг Стравінський FEST»; Світлана Дубицька – заступник Устилузького міського голови, ініціатор «Устилуг Стравінський FEST» та інші.

Фестиваль пройде за підтримки програми «Малі міста – великі враження» Міністерства культури України і не тільки, адже і Асоціація міст України має стосунок до цього проєкту.

«Дуже складно було визначити переможців, адже більшість проєктів були якісно описані. Із близко 160, відібрали 74. Хотіла б подякувати уряду за виділене фінансування, адже, зазвичай, галузь культури фінансувалася за залишковим принципом і, на щастя, ця тенденція, наразі змінюється. Устилузьку громаду створили 2015-го. Вона була однією з перших 159 сформованих ОТГ. Насамперед вони думали, як сформувати базову інфраструктуру, а завдяки проєкту «Малі міста – великі враження» – першого в Україні проєкту, що фінансує поточні, а не капітальні видатки, змогли звернути увагу на культурну коштовність громади. Цей фестиваль – своєрідний бренд громади, який спонукатиме її до розвитку, залучати інвестиції на їхню територію. І для Асоціації міст України це знаково, адже завдяки культурі розвиватимуться малі міста», – сказала під час презентації Людмила Даменцова, представник АМУ, член експертрної ради проєкту.

З слів Світлани Дубицької, мета фесту – популяризація та підвищення рівня туристичної привабливості міста Устилуга, повідати про єдиний у світі музей-садибу композитора та диригента Ігоря Стравінського.

«Ім’я Ігоря Стравінського стоїть в одному ряду з відомими світовими композиторами – класиками. Його твори ставлять на найвідоміших сценах України і світу. Але чи відомо багатьом, що на початку минулого століття протягом семи років Ігор Стравінський приїжджав у наш Устилуг. Тут він звів дім, писав свої твори, і називав наш Устилуг райським куточком для творчості», – сказала Дубицька.

Вона зазначила, що ініціатор проєкту – Устилузька міська рада, а партнемами вступили Устилузька дитяча школа мистецтв-музей-садиба Ігоря Стравінського, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України та польська гміна Любдвін.

Директор Український центр культурних досліджень Ірина Френкель наголосила, що «Стравінський і його творчість – світовий бренд і ми маємо позиціонувати Устилуг, як місто для світового туризму»

Прессекретар «Устилуг Стравінський FEST» Лілія Бевзюк-Волошина розповіла, що фестиваль розпочнеться опівдні 12 жовтня в актовій залі Музею-садиси Стравінського, дитячим концертом кращих юних піаністів та скрипалів з Волині та Польщі. Окрім того, боижче обіду відбудеться святковий концерт на міському стадіоні. Львівська філармонія продемонструє музично-театральну виставу за музикою Стравінського «Історія солдат». На фінал дійства заплановані виступи найкращих виконавців балетів Ігоря Стравінського в Україні.

А от передуватиме фесту запуст тримовного (українська-польська-англійська) сайту та презентація арт-об’єкту на честь Ігоря Стравінського в Музеї-садибі, яка запланована на 1 жовтня – Всесвітній день музики.

Нагадаємо, що проєкт «Устилуг Стравінський FEST» виграв у конкурсній програмі «Малі міста – великі враження». За умовами конкурсу – 70% фестивалю фінансує держава, 30% додає місцева влада. У цьому конкурсі беруть участь культурно-мистецькі проєкти від органів місцевого самоврядування, юридичних осіб всіх форм власності, творчих спілок, фізичних осіб-підприємців.

До речі, торік пілот конкурсу «Малі міста – великі враження» реалізували Асоціація міст України та Український центр культурних досліджень за фінансової підтримки Міністерства культури України. Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики». До експертної ради конкурсу увійшли представники АМУ, зокрема Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

ДОВІДКА:

Ігор Федорович Стравінський (5 (17) червня 1882 — 6 квітня 1971) — композитор і диригент, українського козацького походження. Син співака Федора Гнатовича Стравінського.

Творча спадщина композитора складається з великої кількості балетів, опер, фортепіанних, камерних, хорових і вокальних творів.

Значну частину своїх творів Стравінський писав на українській землі, а їх джерела шукав в українському фольклорі. Райським куточком для своєї творчості Ігор Стравінський називав містечко Устилуг поблизу Володимира-Волинського.

У 1990 в місті Устилуг Волинської області відкрито перший у світі музей видатного композитора.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут