У другій декаді вересня на території Любешівського району знову проводитимуться заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

Повідомляє інтернет-видання “Княжий Град”, посилаючись на газету “Нове життя”.

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні в цілому, так і на Любешівщині залишається напруженою. Проводиться вакцинація свійських тварин. Але ж небезпека приходить із дикої фауни. Досвід країн Європейського Союзу підтверджує: лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.

Вакцини створюють специфічний імунітет, не викликають захворювання у молодих тварин, не виділяють вакцинний вірус із слиною, є безпечними для інших тварин, людини та природного середовища. Розповсюдження вакцини літаком є найекономнішим. Для фіксації точної локалізації розподілу принад використовують прилади GPS-навігації.

Мінімальна щільність принад – не менше 20 доз/кв. км. Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, автошляхами, місцями проведення польових робіт.

Начальник Любешівської державної лікарні ветмедицини Петро Корх просить жителів району з розумінням поставитися до таких заходів із вакцинації диких тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати до рук.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут