У народі міцно закріпився вираз «нервові клітини не відновлюються», однак вчені змогли довести зворотне. У 1980-х роках група вчених провела дослідження, в ході якого було доведено, що нейрогенез – процес відновлення нервових клітин, присутній у птахів. Після цього постало завдання показати, що той же процес є і у людей.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише ІА “Версія”.

В одній з американських онкологічних клінік група хворих, що мають невиліковні злоякісні новоутворення, приймала хіміотерапевтичний препарат бромдіоксіурідін, який має властивість накопичуватися в клітинах тканин, що діляться. Результати дослідження показали, що нейрони з слідами ліків виявляються практично у всіх відділах мозку, а значить, що ці нейрони були новими клітинами, що виникли при поділі стовбурових клітин. Це призвело до появи терміну «нейропластичність», який означає, що з’явилися клітини, які допомагають мозку створювати нові зв’язки. Після цього вчених прозвали як «руйнівники міфів 2.0».

Щоб підтримати працездатність мозку і допомогти йому відновити нервові клітини, можна застосовувати різні вправи і стимуляцію. Але найперше, що потрібно зробити – знизити рівень стресу, адже саме він цілком впливає на нервову систему і є причиною зниження розумових здібностей.

Для збереження нервових клітин, лікарі також рекомендують стежити за харчуванням і збагачувати раціон рибою, горіхами і сезонними овочами. Крім цього, захистити наші клітини може спорт. Пояснюється це тим, що під час інтенсивних навантажень мозок споживає багато кисню і глюкози, а це, в свою чергу, підвищує настрій за рахунок викиду ендорфінів.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут