У Володимирі-Волинському обговорили співпрацю обєднаних територіальних громад та міської ради для забезпечення населення якісною медициною. Про це повідомляє інтернет-видання «Княжий Град».

До слова, Володимир-Волинське територіально-медичне об’єднання зараз надає медичну допомогу і жителям міст, і ОТГ, що розташовані поряд –  Зарічанської, Зимнівської, Оваднівської, Устилузької та Війницької.

Сьогодні, 28 серпня відбулася робоча зустріч депутатів постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного  розвитку, підприємництва та регуляторної діяльності міської ради  з головами ОТГ щодо виплати заробітної плати медичним представникам та загалом фінансування медичної галузі міста (вторинної ланки).

Головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук запевнив, що цього року склалася катастрофічна ситуація з виплати зарплати для працівників медустанови. І хоч вони не сиділи, склавши руки, – результату немає.

«У попередні роки держава проводила ті чи інші дофінансування галузі охорони здоров’я. Ми неодноразово зверталися до органів державної влади з цим питанням сприяти дофінансуванню нашої галузі, але безрезультатно.

Таким чином, у 2019 році питання дофінансування становить 5, 6 мільйонів гривень для виплати зарплат», – зазначив головний лікар.

До слова, співзасновниками лікувального закладу є Володимир-Волинська міська рада та  Володимир-Волинська районна рада.

За місяць, – із 1 жовтня цього року, ТМО матиме статус комунального некомерційного підприємства.

За інформацією начальника фінансового управління виконкому Володимир-Волинської міської ради Тетяни Шибирин, у 2018 році для потреб Володимир-Волинського ТМО надійшло медичної субвенції із держбюджету 45 мільйонів 200 тисяч гривень, а цього року – 46 мільйонів 700 гривень.

«Зараз незрозуміло, якими будуть дії держави до кінця року, і невідомо, як буде з реформою вторинної ланки.

У лікарні вже виникла соціальна напруга. Минулого року ми мали таку саму ситуацію у вересні-жовтні. Цього ж року – раніше. Ні рівень інфляції, ні підвищення мінімальної заробітної плати не відповідає росту обсягів медичної субвенції», – зазначила вона.

Окрім медичної субвенції з держбюджету, для потреб лікарні надходили також кошти Володимир-Волинської міськради. Так, минулого року обсяг сягав 13 мільйонів 700 тисяч гривень, з них 2,3 мільйона – на заробітну плату.

Частку співфінансування, залежно від кількості жителів ОТГ, що лікуються у Володимирі, надали й громади.

Голова Устилузької ОТГ Віктор Поліщук поділився досвідом однієї з громад на Полтавщині, де скорочення працівників лікарні врятувало ситуацію.

«Який вихід крім того, щоб громада давала гроші? У одній з громад на Полтавщині, де я був із робочим візитом, об’єднали кілька відділень у одне, скоротили працівників, і зекономили.

Також у них 60 відсотків коштів – це медична субвенція, а 40 – вони заробляють своїми послугами, за які платить населення».

Голова «бюджетної» комісії Сергій Коба зазначив, що скорочення працівників – це не вихід, і треба шукати інші шляхи вирішення цієї ситуації.

«Є головне завдання – забезпечити зарплатами лікарів, а  населення – якісною медициною, незалежно від того чи вони з міста, чи району.

Треба, щоб з 1 жовтня Володимир-Волинське ТМО працювало у нормальному режимі, таку позицію підтримує і міський голова.

Оперуючи цифрами: минулого року з міського бюджету дофінансували понад 2 мільйони на зарплату працівникам, давали кошти і громади, і цю практику треба продовжити для покращення ситуації».

Учасники обговорення створили робочу групу, яка вивчить можливість громад бути співзасновниками Володимир-Волинського ТМО, щоб медична галузь в місті навіть після 1 жовтня була забезпечена коштами повністю.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут