У Володимирі-Волинському громадськість почала активні дії проти смороду на території міста. Про це інформує інтернет-видання «Княжий Град».

Днями у мережі активні дописувачі Фейсбук почали писати про нестерпний сморід, що ширився різними районами міста. Аби знайти джерело біди і привернути увагу громадськості та влади –місцевий активіст Тарас Сватко організував мирну зустріч поряд з міською радою. Обгрунтували поточну ситуацію для журналістів представники міської ради та екологічної комісії.

«Сьогодні, враховуючи гостроту даного питання, ми звернулися в лабораторію. Вони візьмуть заміри повітря в крайніх точках міста, особливо в тій стороні, де є потенційно небезпечні об’єкти. Заміри будуть проведені на вулиці Устилузькій (перетин з вулицею Княгині Ольги),  у Військовому містечку, та з боку вулиці Луцької і Степана Бандери», – зазначив перший заступник міського голови Володимира-Волинського Ярослав Матвійчук.

За його словами, якщо лабораторне дослідження зафіксує перевищення небезпечних речовин у повітрі, тоді відповідні структури зможуть зініціювати перевірку потенційно небезпечних підприємств.

Щоб самостійно знайти можливі джерела неприємних запахів, «Княжий Град» разом із активістами відправився за місто. За понад 3 години нам вдалося не тільки побачити краєвиди Володимирщини, а й почути запах, що справді «виїдав» очі.

Так, спершу активісти відправилися на територію складу ракетно-артилерійського озброєння. За словами секретаря комісії з питань охорони здоров’я та екології Володимир-Волинської міськради Василя Сусіка, ця земля належить Міністерству оборони України.

Втім, як ми зауважили, використовується вона для господарських потреб: на земельній ділянці довжиною у понад 50 метрів лежить органічне добриво, яке, згідно з припущеннями активістів, найбільш схоже на куряче. Такі висновки можна зробити уважно роздивившись курячі кістки, які де-не-де розкидані на цьому гноєві.

«Різкого запаху немає, адже цей послід, більш за все, лежить тут давно», – говорять активісти.

Далі ми відправилися до відстійників Володимир-Волинської птахофабрики. Тут запах був настільки їдким, що одного з присутніх ледь не знудило.

Смердюча кров тут тече спеціальними резервуарами, і стікає у одну точку, схожу на кар’єр. Тече настільки потужно, що словами не можливо передати, тому краще перегляньте аматорське відео «Княжого Граду».

Однак найважче було добратися до місця, у яке звозять відходи тварин. З фото видно, що тут дуже багато пір’я, тож можна припустити, що туди звозить свої відходи саме птахофабрика.

Також, варто зазначити, що декілька куп цих відходів були присипані тирсою. Активісти припускають, що це для того, аби приховати їдкий запах.

«Тут сморід найбільш подібний до того, що був вихідними у місті», – одноголосно запевнили активісти.

Аби поспілкуватися із керівництвом, представники громадськості, преси та міської ради відправилися на території ймовірних підприємств, причетних до неприємного запаху у Володимирі-Волинському.

Голова Свиноферми фермерське господарство «Пан Продукт» Мирослава Чайковська поспілкувалася з активістами та депутатами міської ради.

«Наша техніка може вивозити гній тільки на поля підприємців. Так співпрацюємо з підприємцями з Федорівки, Ворчина. Наші хлопці вивозять гноївку відразу на поля підприємців. Фактично, сьогодні, це таке міндобриво, що «на вагу золота», – зазначила пані Мирослава.

Приїхавши на підприємство «Епікур» активістам не вдалося поспілкуватися з керівництвом, оскільки за словами охорони, вони не мають прямого контакту з керівництвом, тим паче у обід (була 14:10 год).

«Найбільш подібний запах до того, що був у місті, – це в районі вулиці Смотрицького. Там свіжі сліди від автомобілів. На відстійниках також є запах, і в районі артскладів теж, але він не настільки їдкий», – підсумував Тарас Сватко.

Далі, за словами активіста, буде написане колективне звернення, і слідкуватимуть за його виконанням.

«В принципі вже міська рада почала робити певні кроки з цього питання.  Головне – щоб ми тримали це питання на слуху, бо повноважень на якісь дії ми, на жаль, не маємо.

Ми сьогодні зробили велику роботу , що поїздили по всіх можливих джерелах смороду, і, здається, ми таки знайшли головне джерело смороду», – зазначив активіст.

«Княжий Град» продовжить цикл новин щодо цієї проблеми, адже ми з Вами заслуговуємо на чисте повітря!

 

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут